اجرای طرح هزار منبر هزار معروف در مازندران

حجت الاسلام احمدی از اجرای طرح هزار منبر هزار معروف در مازندران خبر داد و گفت: هرمبلغ در ماه محرم باید یک معروف را تبیین کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از استان مازندران،   حجت الاسلام مرتضی احمدی- دبیرستادامربه معروف و نهی از منکر مازندران در نشست خبری با اشاره به شعار هفته احیا امربه معروف و نهی از منکر مبنی بر امربه معروف و نهی از منکر، نهضت حسینی، گفتمان زینبی اظهار کرد : هفدهم تیرماه تا ۲۴تیرماه مصادف با دهه اول ماه محرم حسینی هفته امربه معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است.
وی امربه معروف و نهی از منکر؛ پوشش اسلامی؛ خانواده پایدار،   امربه معروف و نهی از منکر؛ جوانی جمعیت؛ جامعه پویا، امربه معروف و نهی از منکر؛ نظارت همگانی؛ جامعه متعالی، امربه معروف و نهی از منکر؛ صیانت از حقوق عامه؛ فسادستیزی، امربه معروف و نهی از منکر؛ آموزش عمومی؛ توانمندسازی اجتماعی، امربه معروف و نهی از منکر؛ مردم محوری؛ تشکل سازی، امربه معروف و نهی از منکر؛ قانون گرایی؛ حمایت از شهروند مسئول، امربه معروف و نهی از منکر؛ آگاهی بخشی؛ بهبودی سرمایه اجتماعی را عناوین روزهای هفته احیا امربه معروف و نهی از منکر برشمرد.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه ۲۱بهمن سال ۵۷یک روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ستاد امربه معروف و نهی از منکر به فرمان امام خمینی رحمت الله علیه تشکیل شد، افزود: جامعه متعالی باید امربه معروف و نهی از منکر داشته باشد.
وی با بیان اینکه امربه معروف و نهی از منکر یعنی نظارت همگانی، گفت: با شنیدن نام امربه معروف و نهی از منکر متاسفانه همگان یاد برخورد با بدحجابی و بی حجابی می افتند که این طور نیست بلکه مسئله معروف و منکر مسئله گسترده ای است که در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی،   سیاسی و... باید اجرایی شود.
حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه مقابله با قانون گریزی نوعی امربه معروف و نهی از منکر است، ادامه داد: شرط تحقق رونق اقتصادی مقابله با منکر اقتصادی است.
وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع در دستگاه دولتی و حاکمیتی معروف است، افزود: شهروند باید مطالبه گری تربیت شود تا این شهروند مسئول پاسخگو را برای جامعه به ارمغان آورد.
حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه سیاست ستادامربه معروف و نهی از منکر به عنوان یک دستگاه سیاست گذار است، گفت: شورای امربه معروف و نهی از منکر در ۴۷دستگاه اجرایی استان فعال شد و مجهز به سامانه سو شده اند.
وی از اجرای طرح هزار منبر هزار معروف در مازندران خبر داد و افزود: هرمبلغ در ماه محرم باید یک معروف را تبیین کند.
حجت الاسلام احمدی از اجرای طرح آموزشی شهروند خبرنگار در آستانه هفته خبرنگار خبر داد.
وی اذعان کرد: در این طرح خبرنگاران بصورت میدانی برای مطالبه گری در حوزه امر به معروف و نهی از منکر آموزش می بینند.

حجت الاسلام احمدی به کشف حجاب اشاره کرد و گفت: وظیفه تذکرلسانی برعهده سپاه است.

وی ادامه داد: همچنین اصناف و اتحادیه ها باید بربازار پوشاک نظارت نمایند و از بروز منکرات به واسطه عرضه البسه نامتعارف جلوگیری بعمل آورند. 

حجت الاسلام احمدی با تاکید براینکه تربیت شهروند مسئول را پیگیریم،  گفت: براین باوریم تمام مطالبه گر باید ثبت تشکل نمایند و در آموزش ها را طی کنند تا مورد حمایت ستاد امربه معروف و نهی از منکر قرار بگیرند .

وی از ایجاد تشکل اصحاب رسانه مطالبه گر در ستاد امربه معروف و نهی از منکر مازندران خبر داد و افزود: ذیل این تشکل خبرنگار می تواند مدیران را امربه معروف و نهی از منکر نماید و مطالبه گری وی مورد حمایت ستاد خواهد بود.

کد خبر 1771676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha