پنجمین شماره مجله خردورزی منتشر شد

شماره پنجم مجله خردورزی ویژه تیرماه به مدیرمسئولی رفیع‌الدین اسماعیلی، سردبیری مجید رحیمی، مدیریت هنری عرفان‌خلیلی‌فر و به همراه طرح جلدی از آرش فروغی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، شماره پنجم مجله خردورزی ویژه تیرماه ۱۴۰۳ با تیتر اصلی «تهاجم شناختی در کمین، چرا غفلت از علوم شناختی، جوامع مختلف را استعمار زده می‌کند؟» به مدیرمسئولی رفیع‌الدین اسماعیلی، سردبیری مجید رحیمی، مدیریت هنری عرفان‌خلیلی‌فر و به همراه طرح جلدی از آرش فروغی منتشر شد.

خردورزی در این شماره تلاش کرده است با هدف تبیین ضرورت علوم‌شناختی و بررسی جایگاه آن در ایران و جهان، ذیل شش پرونده ماهیت علوم‌شناختی، فلسفۀ علوم‌شناختی، الهیات و علوم‌شناختی، علوم‌شناختی در ایران و جهان، وضعیت‌سنجی علوم‌شناختی و پروندۀ ویژه بررسی فعالیت‌های علمی شهید محسن فخری‌زاده در حوزۀ علوم‌شناختی و فناوری‌های نوین بپردازد، همچنین برخی از عناوین طرح شده در این شماره عبارت‌اند از: نسبت علوم اعصاب و ارادۀ آزاد، نقش مطالعات بدن‌مندی در تبیین و تبلیغ دین، علوم‌شناختی و تجربۀ نزدیک به مرگ و مغز، نقد تلقی افواهی از آزمایش‌های شناختی مرتبط با مفاهیم دینی، بررسی تعامل انسان و ماشین، اولویت‌های فناورانه در زیست‌بوم علوم‌شناختی، رویکرد پدیدارشناختی در علوم‌شناختی، بازخوانی و ارزیابی خبرگانی سند توسعۀ علوم‌شناختی،   ظرفیت‌های فلسفۀ اسلامی برای تحول علوم‌شناختی و... .

پنجمین شماره از مجله خردورزی همراه است با آثار و گفتگوهایی از: مهدی گلشنی، احسان رضایت، عبدالحسین خسروپناه، جواد حاتمی، ابراهیم آزادگان، محمد خندان، محمد سادات منصوری، هدایت صحرایی، لیلا اردبیلی، حسن صبوری مقدم، قاسم ترخان، ابراهیم اصولی
سعید باقری، رحمان شریف‌زاده و....

مجله خردورزی پس از انتشار چهارده پیش‌شماره به‌ صورت دیجیتال، مجوز چاپ مجله گرفت. از شماره پانزدهم این مجله به صورت چاپی منتشر شد که از سوی مسئولان شماره اول نام گرفت.

 فرهیختگان گرامی می‌توانند شماره پنجم مجله خردورزی را  با واریز مبلغ ۱۵۰هزار تومان و ارسال رایگان پیش خرید نمایند.
 وجه مذکور را به شماره کارت ۶۲۲۱۰۶۸۸۰۰۰۱۱۷۴۱ به‌نام شناخت‌پژوهان رسانه (بانک پارسیان) واریز نمایید. سپس ‌رسید واریز، نشانی دقیق و کدپستی را به دایرکت اینستاگرام خردورزی، و یا به شماره  ۰۹۳۶۸۲۹۶۵۱۷ در تلگرام یا ایتا ارسال کنید.

کد خبر 1772214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha