امربه معروف و نهی از منکر باید تبدیل به گفتمان همگانی شود

حجت الاسلام مهدوی‌نیا با بیان‌اینکه امربه معروف و نهی از منکر باید تبدیل به گفتمان همگانی شود، گفت: باید راه و طریق امربه معروف و نهی از منکر را ارتقا بدهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خرم‌آباد، حجت الاسلام یونس مهدوی‌نیا، امروز در مراسم معارفه دبیر جدید ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان سلسله با گرامیداشت هفته امربه معروف و نهی از منکر اظهارداشت: فلسفه قیام امام حسین(ع) به خاطر اصلاح امت و احیای امربه معروف ونهی از منکر بود، امام حسین(ع) شهید راه امربه معروف ونهی از منکر است.

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر افزود: باید راه و طریق امربه معروف و نهی از منکر را ارتقا بدهیم و این فریضتین واجب تبدیل به گفتمان همگانی شود.

وی ادامه داد: امربه معروف و نهی از منکر ضامن و عامل اجرای عدالت اجتماعی است و نظارت همگانی است و امربه معروف و نهی از منکر تکلیف نظارت همگانی را مشخص می کند و همچنین وظایف مردم در مقابل مردم، وظایف مردم در مقابل مسئولین و وظایف مسئولین در مقابل مردم را مشخص می‌کند.

حجت الاسلام مهدوی‌نیا بیان‌کرد: امربه معروف و نهی‌از منکر سبب ترویج ارزش‌های اخلاقی و دینی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به‌اینکه رویکرد مطالبه گری ستاد امربه معروف و نهی از منکر رویکردی اثرگذار بود، گفت: این رویکرد مورد استقبال مردم قرار گرفت.

در پایان از زحمات حسنود، دبیر سابق ستاد امربه معروف ونهی از منکر شهرستان سلسله تقدیر شد و صیدعلی جوانمرد به عنوان دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر این شهرستان معرفی شد.

کد خبر 1772008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha