ابلاغ اصلاحات اساسنامه بنیاد ایران‌شناسی

سرپرست ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، اصلاح بندهایی از ماده ۸ اساسنامه بنیاد ایران‌شناسی را ابلاغ کرد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری شبستان: «محمد مخبر» ماده واحده «اصلاح بندهایی از ماده ۸ اساسنامه بنیاد ایران‌شناسی» که در جلسه ۹۰۰ تاریخ ۸ خردادماه ۱۴۰۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس مصوبه جلسه ۴۷۸ تاریخ یکم خردادماه ۱۴۰۳ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌تصویب رسیده است، را برای اجرا ابلاغ کرد. 

بر همین اساس، «ماده واحده- بندهایی از ماده ۸ اساسنامه بنیاد ایران‌شناسی (مصوب جلسه ۷۹۸ تاریخ ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی) به این شرح تکمیل و اصلاح شد: 

«وزیران کشور و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به ترکیب اعضای حقوقی هیأت امنای بنیاد ایران‌شناسی در بند ۱، اضافه می‌شوند. 

تعداد ۱۵ نفر از دانشمندان و متخصصان فرهنگی و علمی و اساتید دانشگاه (به‌عنوان اعضای حقیقی) در بند ۲، به ۱۰ نفر کاهش می‌یابد. 

در تبصره ۴، زمان تشکیل جلسات هیأت امناء، از حداقل هر سه ماه به حداقل هر شش ماه، تغییر می‌یابد». 

بنیاد ایران‌شناسی بیش از دو دهه است که با هدف گسترش دانش ایران‌شناسی و تقویت هویت ملی در نزد ایرانیان به فعالیت مشغول است.

سرپرست ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، اصلاح بندهایی از ماده ۸ اساسنامه بنیاد ایران‌شناسی را ابلاغ کرد که بر مبنای آن، شمار اعضای حقوقی این بنیاد، افزایش و شمار اعضای حقیقی آن کاهش خواهد یافت.

کد خبر 1771516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha