دانش‌آموزان را مروج سبک زندگی اسلامی ایرانی تربیت کنیم

آیت الله دژکام گفت: باید افقی تعیین و دانش آموزان به نحوی بار بیایند که در آینده سبک زندگی اسلامی ایرانی را برای همه دنیا ترویج کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از فارس، آیت الله لطف الله دژکام امروز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت) در یادواره شهدای فرهنگیان استان فارس گفت: کاری که معلمان انجام می دهند به فرمایش معصوم(ع) از خدمتی که شهدا انجام داده اند نه اینکه کمتر نیست بلکه افضل است به شرط اینکه تربیت کنیم و آنچه را که وظیفه تعلیم و تربیت است به جا بیاوریم. 

وی افزود: قاعدتا توقع جامعه دینی ما برای تحول نظام آموزش و پرورش به سوی ارزش های اسلامی باید در همین سال هایی که در آن هستیم پاسخ مناسبی پیدا کند و از تلاش های وزیر آموزش و پرورش برای اینکه سند تحول را به میدان عمل و اجرا بیاورد بایستی تقدیر کنیم که رهبر معظم انقلاب هم از این تلاش ارزشمند تقدیر فرمودند.

امام جمعه شیراز بیان کرد: از آنجایی که بنده خودم را یک معلم کوچک در سلسله معلمان کشور فرض می کنم می خواهم عرض کنم که ما کاری را معمولا سالانه انجام می دهیم به نام خود ارزیابی؛ این کار معمولا به شکلی انجام می شود که برای ارتقا شغلی موثر است اما خود ارزیابی کاری است که ائمه معصومین ما دستور به انجام آن داده اند برای اینکه هر روز بالاتر از دیروز بروید و بهتر از دیروز باشید. 

وی ادامه داد: امام هفتم(ع) فرمود " لَیس مِنّا مَن لَم یُحاسِبْ نَفْسَهُ فی کُلِّ یَومٍ"، از ما نیست کسی که هر روز به حساب خود رسیدگی نکند. محاسبه خود ارزیابی است، اگر وظایف خودمان را ردیف کنیم امروز به عنوان وظیفه انقلابی، تربیتی و آموزشی مهم ترین وظیفه تحقق همین سند تحول است. 

به گفته دژکام، ما در مقابل دنیایی قرار داریم که می گوید در سال ۲۰۳۰ باید بچه ها را طوری تربیت کرده باشیم که ارزش های لیبرال دموکراسی را ترویج کنند و در زندگی خود به آن پایبند باشند.ما نیز باید یک افقی تعیین کنیم و در مقابل ۲۰۳۰ آنها بایستیم و بگوییم ۱۰ سال دیگر فرزندان خود را طوری بار می آوریم که سبک زندگی اسلامی ایرانی را برای همه دنیا ترویج کند.یک جبهه جنگ است و معلمان فرماندهان خط مقدم این قضیه هستند و وسط میدان ایستاده اند. 

وی گفت: شهدای ما حساب دنیا در کار خود باز نکردند، معلمان ما که شهید پرور هستند بایستی برای این کار بزرگ حساب دنیا باز نکنند گرچه دولت موظف است خدمت خودش را به آنها انجام دهد اما معلمان باید معامله را با خدا قرار دهند.

امام جمعه شیراز اظهار کرد: یکی از بچه ها که رشد کند و تربیت شود و ادامه دهنده مسیر اهل بیت و شهیدان در جامعه ما باشد برای اینکه یک جمع کثیری از معلمان را در پیشگاه خدا روسفید و آبرومند کند کافی است. 
 

کد خبر 1763729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha