ثبت بیشترین شکایات از حملات ضد مسلمانان آمریکا در 30 سال گذشته

شورای روابط اسلامی-آمریکایی اعلام کرد که بیش از هشت هزار شکایت ضد مسلمانان در سراسر کشور در سال ۲۰۲۳ ثبت شده که بالاترین تعداد شکایات در ۳۰ سال بوده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «thehill»، شورای روابط اسلامی-آمریکایی اعلام کرد که بیش از هشت هزار شکایت ضد مسلمانان در سراسر کشور در سال ۲۰۲۳ ثبت شده که بالاترین تعداد شکایات در ۳۰ سال بوده است.

در گزارش شورای روابط اسلامی-آمریکایی آمده است که رقم تعداد شکایات نسبت به سال ۲۰۲۲ حدود  ۵۶ درصد افزایش داشته است.

این گزارش می‌افزاید که شورای روابط اسلامی-آمریکایی بیشترین شکایات را در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۳ دریافت کرده که ۴۴ درصد از شکایات کل سال را به خود اختصاص داده است.

شورای روابط اسلامی-آمریکایی افزایش تعداد شکایات در مورد رویدادهای ضد اسلامی در اواخر سال را به پیامدهای درگیری‌های اخیر در سرزمین‌هاس اشغالی مرتبط کرد.

این شورا خاطرنشان کرد که در طول یه ماه که بیشترین شکایات یعنی بیش از سه هزار و ۵۰۰ مورد دریافت شد، تبعیض شغلی منبع اصلی این شکایات بود و به دنبال آن جنایات و حوادث نفرت و تبعیض آموزشی قرار دارند.

تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی به سرعت در اوایل اکتبر به فراتر از خاورمیانه سرایت کرد و ماه‌های بعد جهان شاهد افزایش اعتراضات در سراسر آمریکا و سایرکشورهای غربی بود.

کارفرمایان، دانشگاه‌ها و مدارس از جمله بازیگران اصلی سرکوب سخنرانی کسانی بودند که می‌خواستند صریحا با نسل‌کشی اسرائیل در غزه مخالفت کنند و به حقوق بشر فلسطینی‌ها به‌ویژه مسلمانان توجه کنند.

در این گزارش به مدارس مختلفی اشاره شد که گروه‌های دانشجویی وابسته به فلسطینی‌ها را در محوطه دانشگاه ممنوع کردند، همراه با گزارش‌هایی مبنی بر عدم استخدام کارفرمایان به دلیل فعالیت‌هایشان برای فلسطینی‌ها.

نزدیک به یک هفته پس از آغاز درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی، شورای روابط اسلامی-آمریکایی مجموعه‌ای از حوادث ضد مسلمانان از جمله قتل یک نوجوان فلسطینی-آمریکایی ۶ ساله و تلاش برای قتل مادرش در ایلینویز را مطرح کرد.

این شورا خاطرنشان کرد که افزایش سه ماهه شکایات مسلمانان از حملات اسلام هراسانه از شکایات ماه های پس از منع سفر مسلمانان به آمریکا در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» بیشتر بود.

کد خبر 1756984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha