مادر حاج قاسم سرآمد زنان تاریخ آفرین استان کرمان است

محمدی دامان زن کرمانی را پرورش دهنده زنان و مردان تاریخ آفرین این خطه و مادر شهید حاج قاسم سلیمانی را سرآمد همه زنان افتخارآفرین استان کرمان دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان؛ مرحمت محمدی، سه‌شنبه(۳۰ آبان) در چهارمین اجلاسیه مدیران و معاونان مدیریت‌های استانی حوزه‌های علمیه خواهران کشور همزمان با چهارمین سالگرد قمری شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به اینکه نسبت طلاب استان به کل جمعیت به ازای ۱۰ هزار نفر ۳۷ نفر است که این نسبت در کشور ۳۲ است؛ افزود: ۲۱ مدرسه علمیه خواهران در استان وجود دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان تعداد طلاب حوزه‌های علمیه خواهران استان را پنج هزار و ۸۱۷ نفر طلبه اعلام کرد که هزار و ۸۴۵ نفر مشغول به تحصیل و مابقی دانش آموختگان حوزه‌های علمیه استان هستند.

وی سپس علما و شهدا را سرمایه‌های معنوی استان دانست و علمای تاریخ کرمان را شهید پرور خواند و در این زمینه به طور ویژه از آیت الله صالحی کرمانی یاد کرد که از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و حق بزرگی بر مردم کرمان دارد و شهدایی چون باهنر و ایرانمنش تربیت کرد.

محمدی همچنین از آیات عظام روحانی، حقیقی و سیدیحیی جعفری یاد کرد و گفت: حاج قاسم درباره روحانیت و مردم کرمان به زیبایی در پیشگاه خداوند شهادت می دهد که در دوره انقلاب و دفاع مقدس سردمدار بودند.

وی به تعداد ۵۶ شهیده زن در استان اشاره و تصریح کرد: زن کرمانی مظهر صبر و بردباری است اما تمام توفیق زن کرمانی در این خلاصه نمی شود؛ دامان زن کرمانی پرورش دهنده زنان و مردان تاریخ آفرین این خطه است و مادر شهید حاج قاسم سرآمد همه زنان افتخارآفرین استان کرمان است که فرزندی پرورش داد که مایه فخر عالم ملک و ملکوت است و به فرموده رهبری او یک واقعیت ماندنی و تا ابد زنده است.

محمدی تصریح کرد: برای صحبت کردن از شیرزنان کرمانی که تاریخ در برابر آنان سر تعظیم فرود آورده اینجا مجال نیست.

وی در پایان ارزشمندترین سرمایه معنوی استان را حاج قاسم دانست که عبد خالص خدا و خادم مردم بود؛ او الگوی در میدان بودن و از خودگذشتگی و ساده زیستن و بر دلها حکومت کردن است.

کد خبر 1734717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =