آغاز فاز سوم از طرح مسجد پایگاه قرآن در کانون‌های مساجد

حجت‌الاسلام خداداده با اشاره به آغاز فاز سوم از اجرای طرح مسجد پایگاه قرآن در کانون‌های فرهنگی هنری، گفت: در این مرحله کانون‌های مجری طرح سطح‌بندی و حمایت می‌شوند.

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون‌های مساجد به نقل از ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت الاسلام والمسلمین «کمال الدین خداداده» ز آغاز فاز سوم اجرای طرح قرآنی مسجد پایگاه قرآن در کانون‌های مساجد خبر داد و اظهار کرد: این طرح با هدف تحقق مطالبه ۳۰ ساله رهبر معظم انقلاب اسلامی از جامعه قرآنی، آشنایی مردم با زبان قرآن و قرآن و قرآنی شدن فضای جامعه تدوین و اجرای آن آغاز شده است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: در فاز اول ظرفیت سنجی و نیازسنجی در سطح جامعه انجام و در فاز دوم نیز شناسایی کانون‌های مجری طرح در دستور کار قرار گرفت.

حجت الاسلام خداداده تصریح کرد: هم اکنون در فاز سوم وارد مرحله سطح بندی کانون‌های مجری طرح و حمایت از کانون‌های مجری شده‌ایم.

وی افزود: از جمله اقدامات بعدی در فاز جدید شناسایی و ساماندهی قاریان سراسر کشور، برگزاری نشست توجیهی ویژه کارشناسان ستادهای استانی و هم افزایی با دیگر نهادهای فعال در حوزه قرآن است که هم اکنون در حال انجام است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: هم اکنون این ستاد پس از برگزاری ۱۵ دوره مسابقات قرآنی مدهامتان تعداد قابل توجهی از قاریان برادر و خواهر را در سطح کشور شناسایی کرده است. همچنین، ارتباط با شبکه  داوران  این مسابقات و بیش از  ۱۶ هزار پایگاه مجری طرح تلاوت نور از دیگر ظرفیت های در اختیار ستاد هماهنگی کانون های مساجد است.

خداداده با بیان اینکه تاکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ کانون فرهنگی هنری مسجد، داوطلب اجرای طرح مسجد پایگاه قرآن شده اند، ابراز کرد: در فاز سوم این کانون‌ها جهت برخورداری از حمایت‌های ستاد در چهار سطح دسته‌بندی می شوند.

وی در پایان با تاکید بر نیاز به مردمی‌سازی این طرح، خاطرنشان کرد: نظارت همراه با ارائه خدمات مستمر، هم افزایی با نهادهای غیردولتی، زمینه سازی برای مشارکت مردم در سطوح مختلف به ویژه حضور قاریان، کودکان و نوجوانان در اجرای طرح و ساده سازی اجرای طرح از جمله راهکارهای شناسایی شده برای مردمی‌سازی طرح به شمار می رود.

کد خبر 1734050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =