اجرای پویش پاکبان حسینی در هیأت‌ها و مساجد تهران

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اجرای پویش پاکبان حسینی با مشارکت داوطلبان مردمی در ایام عزاداری ماه محرم در هیات‌های مذهبی و مساجد پایتخت خبر داد.

 خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون های مساجد، «رضا محمدی»، با اشاره به اهمیت حفظ بهداشت محیط‌ زیست در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: با توجه افزایش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و ظروف یک‌بار مصرف در هیات‌های عزاداری و تکایا و به‌منظور حفظ نظافت شهر در این ایام پرفضیلت، طرحی تحت عنوان پویش پاکبان حسینی با مشارکت سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و داوطلبان مردمی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در ادامه افزود: در قالب این پویش، داوطلبان مردمی می‌توانند با نصب نرم‌افزار نوماند در اپلیکیشن شهرزاد پسماندهای خشک خود را به عوامل مجاز تحویل داده و درواقع با کمک به پاکبان‌های زحمت‌کش شهر برای هیات‌های عزاداری خود درآمدزایی هم انجام دهند. درعین‌حال برای نظافت و پاکسازی هیات‌ها و معابر اطراف این اماکن مذهبی مسوولان هیات‌ها و تکایا با مراجعه به سازمان مدیریت پسماند ملزومات لازم جهت جمع‌آوری زباله‌ها در تکایا و هیات‌های خود را دریافت کنند.

محمدی با بیان اینکه حفظ حرمت و قداست ماه محرم وظیفه‌ای همگانی است از عموم مردم به‌ویژه عزاداران حسینی (ع) دعوت کرد: با پیوستن به پویش پاکبان حسینی و مدیریت صحیح پسماند، در حفظ نظافت شهر و انتقال پیام پاک عاشورا به نسل‌های آینده سهیم باشیم.

وی گفت: پس از پایان دهه اول ماه محرم داوطلبان پویش پاکبان حسینی در صورت تمایل می‌توانند با ثبت‌نام در طرح «خادم روضه رضوان» برای مراسم اربعین حسینی به کربلا اعزام شوند تا در کنار نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران کار نظافت و رفت‌وروب را در آن ایام به عهده داشته باشند.

محمدی یادآور شد: علاقه‌مندان به شرکت در این پویش می‌توانند با مراجعه به سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و یا ارسال پیام به شماره ۰۹۰۱۸۱۰۰۱۰۹ در پیام رسان «بله» نسبت به ثبت نام و دریافت جلیقه و ملزومات لازم اقدام کنند. امید است با مشارکت گسترده داوطلبان مردمی، شاهد شهری پاک و عاری از زباله در ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) باشیم.

کد خبر 1772254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha