بنیاد پویانمایی مشکل فقدان مجموعه‌ای متمرکز برای تولیدات این حوزه را رفع کرد

نخستین جلسه هیات امنای بنیاد ملی پویانمایی ایران به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیات امنا و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی امروز چهارشنبه ۶ تیر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، نخستین جلسه هیات امنای بنیاد ملی پویانمایی ایران به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی امروز چهارشنبه (۶ تیر) برگزار شد.

وزیر فرهنگ در این جلسه ضمن تبریک عید غدیر خم گفت: مسیر تاسیس بنیاد پویانمایی روندی نسبتا کامل، جامع و طولانی بود؛ از ابتدای حضور در وزارت فرهنگ در آسیب شناسی های صورت گرفته فقدان مجموعه‌ای منسجم و متمرکز برای تولیدات حوزه پویانمایی را جزء ضعف های حوزه تولیدات محتوایی دانستیم.

وی افزود: برهمین اساس در بین مدیران وزارت فرهنگ این بحث شکل گرفت تا با چه ساختاری این اتفاق رخ دهد؛ در برنامه هفتم توسعه، دولت پیشنهاد مهمی را برای تولیدات پویانمایی پیش بینی و بخشی از وظایف را نیز به وزارت فرهنگ تکلیف کرد.

رئیس هیات امنای بنیاد ملی پویانمایی ایران با بیان اینکه  دو مسیر برای حل این مشکل در نظر گرفته بودیم که مسیر اول بنا به دلایلی با مشکل مواجه شد، تصریح کرد: مسیر دوم در نظر گرفته شده از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی بود؛ در شورای هنر جلسات متعددی برگزار، پیش نویس تهیه و مصوبه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شد که در نهایت  شهید رییسی تاسیس بنیاد پویانمایی را ابلاغ کرد.

اسماعیلی ادامه داد: اعضای حقیقی بنیاد پویانمایی باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی می رسیدند که در جلسه هفته گذشته هر پنج عضو توانستند رای لازم را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کنند.

گفتنی است، در ابتدای این جلسه گزارشی از مسیر طی شده برای تامین مستلزمات تشکیل این بنیاد ارائه شد.

کد خبر 1769890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha