ارسال ۳۰۰ مقاله در ۶زبان به همایش بین‌المللی ۷۵ سال اشغالگری در فلسطین

رییس همایش بین‌المللی ۷۵ سال اشغالگری در فلسطین از ارسال ۳۰۰ مقاله در ۶زبان به دبیرخانه این همایش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان قم، حجت الاسلام والمسلمین بناری امروز در گفتگو با خبرنگاران، با بیان اینکه مساله فلسطین اولین مساله جهان اسلام است گفت: یکی از مهترین مسائل و دغدغه های جمهوری اسلامی ایران نیز مساله فلسطین است تاجایی که حتی قبل از انقلاب نیز امام راحل به آن اهمیت می دادند و ارتباط پهلوی با رژیم اشغالگر را مذمت می کردند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز مساله فلسطین را یکی از مهم ترین مسائل جهان اسلام عنوان می کنند گفت: مجتمع آموزش عالی علوم انسانی جامعه‌المصطفی‌العالمیه نیز به عنوان یک مرکز بین الملی بعد از شکل‌گیری عملیات طوفان الاقصی، موضوع فلسطین را به‌عنوان یک موضوع اعتقادی و مسأله اول دنیای اسلام در اولویت کارهای خود قرار داد و اقدام به برنامه ریزی  همایش بین‌المللی ۷۵ سال اشغالگری در فلسطین کرد.

بناری با اشاره به برخی از اهداف این همایش تصریح کرد: روشنگری در مورد اشغال بیت‌المقدس و فلسطین، تبیین ابعاد و زوایای جنایات رژیم اشغالگر قدس در طول ۷۵ سال، مقابله با رویکرد رسانه‌ای غرب و اسراییل غاصب در وارونه جلوه دادن حقیقت فلسطین و دنیای اسلام برای افکار عمومی و ارایه تحلیل درست در مورد عملیات طوفان الاقصی و آثار آن بر تضعیف هژمونی پوشالین رژیم صهیونیستی در منطقه و جهان از مهم‌ترین اهداف همایش است.

رییس همایش بین‌المللی ۷۵ سال اشغالگری در فلسطین با بیان این‌که اسفندماه سال گذشته فراخوان همایش به ۶ زبان فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه، ترکی استانبولی و اردو اعلام‌ شد، گفت: در برگزاری این همایش، ۴۰ مرکز داخل و خارج از کشور شامل ۱۰ مرکز همکار جامعه‌المصطفی در چهار استان قم، اصفهانی، گلستان و مرکزی و ۶ کشور لبنان، ترکیه، افغانستان، پاکستان، تانزانیا و سریلانکا و ۳۰ مرکز بیرونی شامل ۱۴ مرکز دانشگاهی و ۱۶ مرکز دیگر در برگزاری این همایش همکاری می‌کنند.

بناری افزود: کمیته علمی همایش را ۳۰ نفر از ۶ کشور ایران، لبنان، اندونزی، هندوستان، ترکیه و افغانستان تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: در راستای برگزاری همایش، ۷۵ پیش نشست در ۶ کشور و ۹ استان با حضور شخصیت‌های علمی، فرهنگی، تبلیغی و سیاسی از ۱۵ کشور برگزار شد.

رییس همایش بین‌المللی ۷۵ سال اشغالگری در فلسطین ادامه داد: ۳۰۰ مقاله از نویسندگان بیش از ۲۰ ملیت به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که ۲۴۷ مقاله به زبان فارسی ‌و ۵۳ مقاله به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه، ترکی استانبولی و اردو می‌باشد.

لازم به ذکر است همایش ۷۵ سال اشغالگری در فلسطین فردا هفتم تیرماه در مجتمع امین با سخنرانی رییس جامعه‌المصطفی همراه با رونمایی از کتاب مقالات و تندیس همایش برگزار خواهد شد.

کد خبر 1769812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha