۶۳ درصد تسهیلات تبصره ۱۸ خراسان جنوبی پرداخت شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسن جنوبی از جذب ۶۳ درصد تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه در راستای کارآفرینی، تولید و ایجاد اشتغال در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی، مرتضی ذاکریان در کارگروه استانی تبصره ۱۸ قانون بودجه اظهارکرد: از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ تا کنون ۱۱ هزار و ۲۱۳ میلیارد ریال اعتبار به استان تخصیص یافته است.


 وی عنوان کرد: از این رقم ۸ هزار و ۸۶۹ میلیارد ریال اعتبار نقدی و ۲ هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال از محل اسناد خزانه بوده است.


 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسن جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۲۴ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال طرح در کمیته استانی تبصره ۱۸ مصوب شده است، بیان داشت: تاکنون ۷ هزار ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح های مصوب پرداخت شده است.


 وی از جذب ۶۳ درصد اعتبار تخصیصی بند الف تبصره ۱۸ به استان خبر داد و عنوان کرد: ۶ هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال از طرح ها از سوی بانک ها برگشت خورده است.


ذاکریان به وضعیت جذب دستگاه های اجرایی اشاره کرد و افزود: ۹۱ درصد طرح های حوزه جهادکشاوزی تاکنون پرداخت شده است.


 وی با بیان اینکه جمع تسهیلات تخصیصی به حوزه صمت استان سه هزار و ۹۶۶ میلیارد ریال تا کنون بوده است، ادامه داد: تاکنون ۵۲ درصد این تسهیلات به طرح های مصوب و معرفی شده به بانک ها جذب شده است.


 وی اعتبار تخصیصی به طرح های حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را ۶۷۳ میلیارد ریال اعلام کرد و بیان داشت: ۴۸ درصد تسهیلات تخصیصی این حوزه تا کنون پرداخت شده است.


ذاکریان گفت: تسهیلات تخصیصی به پارک علم و فناوری استان ۸۳۴ میلیارد ریال بوده که تاکنون جذب در این حوزه صفر بوده است.


 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی اضافه کرد: تسهیلات حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تا کنون هزار و ۱۲۹ میلیارد ریال بوده که ۷۳ درصد این تسهیلات به طرح های مصوب پرداخت شده است.


وی تسهیلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان را ۳۵۷ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: جذب در این حوزه ۱۰۴ درصد بوده که بیش از اعتبار تخصیصی است.


به گفته وی اعتبار طرح های حوزه بهزیستی ۸۳ میلیارد ریال بوده که ۱۰۰ درصد آن جذب شده است.


 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسن جنوبی با اشاره به اینکه اعتبار طرح های کمیته امداد ۳۰۵ میلیارد ریال بوده است، ادامه داد: ۷۳ درصد تسهیلات این حوزه به متقاضیانی که طرح های ان در کمیته استانی مصوب شده پرداخت شده است.


 ذاکریان میزان جذب طرح های حوزه راهداری و حمل و نقل عمومی را ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت: میزان جذب طرح های حوزه بنیاد برکت هم ۸۵ درصد بوده است.


به گفته وی از مجموع تسهیلات ۳۸۹ میلیارد ریالی حوزه راه و شهرسازی تنها ۱۱ درصد پرداخت شده است.  


 ذاکریان بیان کرد: امروز در کارگروه استانی تبصره ۱۸ استان ۱۴ طرح به مبلغ ۱۲۱.۵ میلیارد ریال مصوب شد که به بانک های عامل برای پرداخت معرفی خواهند شد.

کد خبر 1768309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha