مردم آماده راهپیمایی متفاوتی در روز قدس امسال هستند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه مردم آمادگی بیشتری برای حضور حماسی در روز قدس امسال دارند؛ برنامه مرکز استان را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان؛ حسین انجم‌شعاع، چهارشنبه(۸ فرورین) در نشست هماهنگی برگزاری مراسم روز قدس؛ قرارگرفتن مسئله فلسطین در راس مسائل جهان اسلام و اعلام حمایت همه مسلمانان در یک روز خاص از قدس شریف را از جمله اهداف امام راحل در نامگذاری این روز دانست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان افزود: در طول این ۴۵ سال تدبیر امام راحل محقق و روز قدس سال به سال پررنگ‌تر برگزار شد و در حال حاضر مردم در بیش از ۵۰ کشور اسلامی و غیراسلامی حمایت خود را از فلسطین اعلام می‌کنند.
وی با بیان اینکه امروز همه می‌دانند خیلی از مشکلات جهان اسلام و عامل اختلاف و عدم تعامل کشورهای اسلامی، رژیم صهیونیستی است؛ گفت: کشورهای اسلامی اگر متحد و در کنار هم بودند، آزادی قدس تاکنون اتفاق افتاده بود اما اسرائیل در ایجاد تفرقه میان کشورهای اسلامی موفق عمل کرده است.

انجم‌شعاع خاطرنشان کرد: در همین مسئله غزه با آن همه جرم و جنایت و نسل‌کشی که شد؛ خیلی از کشورهای اسلامی به ویژه عربی، به دلیل حفظ منافع و ارتباط با آمریکا منفعلانه برخورد کردند اما مردم این کشورها در صحنه حمایت بودند و خیلی جاها سرکوب هم شدند.

وی ادامه داد: این در حالی است که علمای شیعه قبل از انقلاب هم حامی فلسطین بودند و پس از انقلاب بزرگترین حامی فلسطین، ایران است که مقاومت فلسطینی‌ها هم ناشی از همین حمایتی است که آنان را مسلح و تجهیز کرده تا مقاومت کنند و جبهه مقاومت از یمن تا عراق و... به واسطه تدبیر ایران و شهید سلیمانی است تا جبهه واحدی در برابر اسرائیل باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: این جبهه موفق بوده و نشانه آن ۶ ماه مقاومتی است که تا امروز برنده اصلی فلسطینی‌ها هستند زیرا بعد از ۷۵ سال صدای خود را به دنیا رساندند و همه دنیا از آنان حمایت کردند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به این مسائل، امسال راهپیمایی روز قدس باید خیلی باشکوه‌تر و با عظمت‌تر و با حضور حماسی مردم برگزار شود؛  برنامه ریزی دقیق و اطلاع رسانی مناسب را مهم خواند و افزود: با توجه به مسائل غزه، مردم هم آمادگی راهپیمایی باعظمت و باشکوه این روز را دارند.

انجم‌شعاع با اشاره به اینکه طبق آخرین جمع‌بندی‌ها این مراسم در مرکز استان از میدان بسیج آغاز و به مصلی امام علی علیه‌السلام ختم می‌شود؛ از برنامه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای قبل و حین راهپیمایی خبر داد و گفت: سخنران مراسم هم حجت الاسلام علی شیرازی، جانشین عقیدتی سیاسی وزارت دفاع است.

کد خبر 1756256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha