جهش تولید، بهترین ابزار برای مقابله با جنگ اقتصادی است

حجت الاسلام مرادپور با بیان اینکه بهترین ابزار برای مقابله با جنگ اقتصادی جهش تولید است، گفت: باید باور کنیم که کشور در جنگ اقتصادی به سر می‌برد و برای پیروزی در این جنگ باید تلاش کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، حجت‌الاسلام سعید مرادپور، امام جمعه ابهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال جهش تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری شده است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری همه ساله در شعار سال توجه ویژه‌ای به موضوع تولید دارند.

وی با اشاره به نقش موثر مردم در همه امور کشورمان و در تحقق اهداف و برنامه‌های مهم، توضیح داد: تجربه ثابت کرده است مردم هر جا وارد صحنه شده‌اند صحنه‌های بی‌نظیر و فرصت‌های قابل توجهی برای کشورمان رقم زده‌اند که نمونه بارز این موضوع دوران هشت سال دفاع مقدس است.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه در کنار مردم که باید در جهش تولید سهم داشته باشند ضروری است قوای سه‌گانه نیز زمینه مشارکت مردم را به معنای واقعی کلمه فراهم کنند، ادامه داد: مشارکت مردم در جهش تولید یک مسئله جدی و نیازمند مطالعه است و نیاز به یک سری زیرساخت‌ها دارد که باید فراهم شود.

 مرادپور با یادآوری اینکه یکی از راهکارهای مهم تحقق جهش تولید مرتفع کردن موانع است، ادامه داد: منافع کشور باید برای اساس توانمندی مردم توزیع شده و زیرساخت‌ها فراهم شود تا شاهد جهش تولید در حوزه‌های مختلف باشیم.

وی با تاکید بر اینکه شعار جهش تولید یک شعار جدی است و نباید قربانی یک سری تصمیمات زودگذر و بدون مطالعه شود، توضیح داد: وقتی مقام معظم رهبری می‌فرمایند: مشارکت مردم یعنی همه مردم مشارکت داشته باشند پس نباید شرایطی به وجود آید که مشارکت مردم را کاهش دهد.

امام جمعه ابهر با توضیح اینکه بهترین ابزار برای مقابله با جنگ اقتصادی جهش تولید است که همه باید برای تحقق آن بسیج شویم، اظهار کرد: باید باور کنیم که کشور در جنگ اقتصادی به سر می‌برد و برای پیروزی در این جنگ باید تلاش کرد.

مرادپور با اشاره به سیاست‌هایی که در حوزه بین‌المللی برای جهش تولید باید اتخاذ شود، گفت: مقام معظم رهبری به مسئولان تذکر دادند که قرادادهای اقتصادی با کشورهای خارجی را به قراردادهای حقوقی قابل پیگیری و الزام‌آور تبدیل کنند تا برای کشورمان سود و نتیجه‌ داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید در تولید به نیازها توجه داشت، تصریح کرد: قرارداد با سایر کشورها نیز باید بر حسب نیاز آنها باشد تا حتی تحریم‌ها نیز تاثیری در روند آن نداشته باشند.

مرادپور با بیان اینکه نیاز سنجی از کشورهای دوست و همسایه می‌تواند اقتصاد ما را نجات دهد، بیان کرد: جهش تولید جای فعالیت بیشتر هم برای مسئولان و هم برای مردم دارد.

کد خبر 1755977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha