اجرای آیین جزءخوانی به روش «حفظ خوانی» در مسجد اعظم هلال بن علی(ع)

مدیر مجمع قاریان و حافظان حرم مطهر هلال بن علی(ع) از اجرای برنامه جزء خوانی قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان به روش «حفظ خوانی» برای ششمین سال متوالی در مسجد اعظم این حرم مطهر خبر داد.

«احمد سربند» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: آیین جزء خوانی قرآن کریم به روش حفظ خوانی برای ششمین سال متوالی در طول ماه مبارک رمضان در مسجد اعظم حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) در حال برگزاری است

مدیر مجمع قاریان و حافظان هلال(ع) افزود: این آیین، هر شب ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲:۰۰ تا ۲۳:۳۰ به مدت یک و نیم ساعت در مسجد اعظم حرم مطهر حضرت محمدهلال(ع) برگزار می شود و علاوه بر حافظان قرآن، حضور عموم قرآن دوستان همراه با خانواده در این برنامه قرآنی بویژه استقبال بسیار خوب نوجوانان و جوانان جلوه ای ویژه به این مراسم بخشیده است.

اجرای آیین جزءخوانی به روش «حفظ خوانی» در مسجد اعظم هلال بن علی(ع)

سربند افزود: در این برنامه، هر شب چهار تن از حافظان مجمع قاریان و حافظان هلال و چند تن از حافظان ممتاز  به اجرای قرائت ترتیل یک جزء قرآن کریم می پردازند و در خلال برنامه، نکات تفسیری آیات آن جزء توسط اساتید برجسته قرآنی ارائه می شود.

وی افزود: مجمع قاریان و حافظان حرم حضرت محمدهلال(ع) در سال ۱۳۹۸ نخستین آیین حفظ خوانی را در سطح بقاع متبرکه کشور بنا نهاده و امسال برای ششمین سال متوالی این طرح را اجرا می کند.

اجرای آیین جزءخوانی به روش «حفظ خوانی» در مسجد اعظم هلال بن علی(ع)

مدیر مجمع قاریان و حافظان هلال با اشاره به اینکه بیش از دو هزار حافظ قرآن کریم از یک تا ۳۰ جزء در شهرستان آران و بیدگل فعالیت می کنند، گفت:  این برنامه با هدف فرهنگ سازی حفظ قرآن و ایجاد علاقه و انگیزه‌ فراگیر در بین اقشار مختلف جامعه نسبت به مقوله حفظ قرآن کریم پایه ریزی شده است و طبق برنامه در طول ماه مبارک رمضان، ۴۰ حافظ ممتاز بالای ۵ جزء کلام وحی در این برنامه به تلاوت اجزای قرآن کریم به روش حفظ خوانی خواهند پرداخت.

احمد سربند افزود: همچنین آیین ملی جزء خوانی حرم مطهر هر صبح ماه مبارک رمضان پس از نماز با حضور قاریان ملی و بین المللی در شبستان آیت الله عاملی حرم مطهر برگزار و این برنامه به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما و شبکه اصفهان پخش می شود.

کد خبر 1755951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha