کربلا میزبان جشنواره بین المللی فرهنگی «بهار شهادت» با مشارکت ۱۰۰ شخصیت جهانی

کمیته برگزارکننده هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی «بهار شهادت» از برپایی فعالیت‌های این دوره از ۲۵ تا ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ در کربلای معلی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حسینی، استاد«علی کاظم سلطان» رئیس کمیته برگزارکننده هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی «بهار شهادت»، گفت: به توصیه «شیخ عبدالمهدی کربلایی» نماینده مرجعیت عالی دینی، کادرها و کمیته‌های مسئول برگزاری این دوره جشنواره مقدمات را برای برپایی آن در زمان مقرر کامل کرده است.

سلطان افزود: این جشنواره با شعار «امام حسین علیه السلام ، خروش آزادگان و راز پیروزی» برگزار می شود و ۱۰۰ شخصیت از ۳۰ کشور در آن شرکت می کنند.

 وی افزود: این جشنواره شامل نشست های پژوهشی درباره امام حسین (ع)، حضرت زینب(ع) و ابوالفضل العباس (ع)، یاران امام حسین (ع) و شهر کربلای معلی است.

رئیس کمیته برگزارکننده این جشنواره، گفت: این جشنواره شامل برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کربلا نیز می شود. در نمایشگاه کتاب ۷۵ هزارعنوان از ۹۹ انتشارات عراقی، عربی و خارجی حضور دارند. نمایشگاه دیگری  به طور خاص از اختراعات بین المللی با حضور ۵۰ مخترع عراقی برگزار می شود.

 سلطان گفت: این جشنواره شامل شب های شعرکلاسیک عربی و شعر عامیانه عراقی و همچنین جشن هایی در مدارس، دانشگاه ها و برخی از اداره‌های بزرگ برگزار خواهد بود.

 وی خاطرنشان کرد: صحن حسینی ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ افتتاحیه این جشنواره را برگزارخواهد کرد.

آستان مقدس امام حسین (ع) هر ساله جشنواره بین المللی فرهنگی بهار شهادت را با حضور چهره های علمی، علمای دینی، اندیشمندان و علما از مذاهب و ادیان مختلف و از سراسرکشورهای جهان برگزار می کند.

کد خبر 1749569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha