برگزاری آزمون داوطلبان مجلس خبرگان رهبری/ اعلام نتایج اواخر آذرماه

آزمون کتبی داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از صبح امروز با رقابت متقاضیان درمصلی قدس قم آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، آزمون کتبی داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از صبح امروز در محل مصلی قدس قم آغاز شده و تا ساعت ۱۶ امروز نیز ادامه دارد و  نتایج اواخر آذرماه اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش: حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد مهر اظهار داشت: آزمون کتبی داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری  از ساعت ۷ صبح امروز (سه شنبه، ۳۰ آبا ماه ۱۴۰۲) در محل مصلی قدس قم آغاز شد و تا ساعت ۱۶ ادامه دارد.

وی با نگاهی آماری به ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: در مهلت ثبت‌نام از داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری که از تاریخ ۱۴ آبان ماه سال جاری به مدت یک هفته (تا ۲۰ آبان) ادامه داشت، ۵۱۰ نفر ثبت نام کردند که تعداد ۴۹۵ نفرآقایان تشیع؛ ۲ نفر خانم و ۱۳ نفر از برادران اهل سنّت هستند.

مسئول آزمون علمی داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری افزود: از این ۵۱۰ نفر ثبت نامی؛ ۳۲۸ نفر (از طریق تلفن و پیامک) به آزمون کتبی دعوت شدند و از هفته آینده ۶۴ نفر که در ادوار گذشته نمره کتبی قبولی داشتند به آزمون شفاهی (از طریق تلفن و پیامک) دعوت خواهند شد و داوطلبانی که به آزمون کتبی و شفاهی دعوت نشدند، معاف از آزمون بودند؛ چرا که ۶۸ نفرشان نمایندگان فعلی مجلس خبرگانند و حدود ۵۰ نفرشان یا در آزمون های کتبی و شفاهی ادوار گذشته قبول شده اند و یا جزو نمایندگان ادوار هستند.

کد خبر 1734791

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =