انس کودکان با کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده یک جامعه است

خیاط زنجانی گفت: مناسبت‌های ملی و بین‌المللی فرصت مناسبی جهت تأکید بیشتر بر ارتباط کودکان و نوجوانان با کتاب و بهانه‌ای برای ورود کتاب به زندگانی کودکان و نوجوانان است، چراکه انس کودکان با کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده یک جامعه است.

محمد خیاط زنجانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه ،گفت: مطالعه کردن ما را نسبت به مسائل مختلف آگاه می کند. این کار باعث افزایش خلاقیت و قدرت تفکر ما می شود و ما را متفکر می سازد لذا داشتن چنین ویژگی هایی به ما کمک می کند تا در تصمیم گیری هایمان بهتر عمل کنیم و همین مساله گامی در جهت بهبود جامعه است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه افزود:مطالعه کردن و درس خواندن به دانش آموزان کمک می کند تا با افزایش مهارت هایشان شانس خودشان را برای کسب مشاغل بهتر افزایش بدهند. این کار به آنها در ساختن آینده ای روشن تر و بهتر کمک می کند. 

وی خاطر نشان کرد: مطالعه بخش جدا ناپذیری از فرهنگ یک اجتماع فرهیخته است که ریشه‌های شخصیت هر انسانی را شکل می‌دهد، کتاب به عنوان عضو و یاری مهربان در تمامی لحظات زندگی، بهترین دوست و راهنما است که به روح انسانی ما جان می‌بخشد و در اهمیت کتاب همین را بس که خداوند تعالیم دینی خود را در قالب کتاب مقدس قرآن به ما نازل فرمود.

خیاط زنجانی تصریح کرد: یکی ازسیاست‌هایی کانون تکمیل  قفسه های کتاب اشت  و در هفته‌ی کتاب و کتابخوانی به دنبال این هستیم که با اهتمام در تجهیز مراکز و به دنبال آن با توجه به منابع غنی، اشاعه‌ی فرهنگ مطالعه، این اتفاق را رقم بزنیم، در همین راستا بیش از ۳۰۰۰ جلد کتاب به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتابخوانی، در دومین مرحله‌ی تجهیز کتابخانه‌های کانون به قفسه‌های مراکز استان اضافه شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار کرد: با غنی‌تر شدن منابع مطالعه در کانون استان، کودکان و نوجوانان می‌توانند به زودی از این کتاب‌ها پس از ثبت و چینش در قفسه‌ها توسط مربیان تلاشگر مجموعه، بهره‌مند  شوند.

کد خبر 1734689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =