راهپیمایی سکوت هنرمندان فرانسوی برای صلح میان فلسطین و اسرائیل

هنرمندان فرانسوی با پیشینه‌های مذهبی و قومی مختلف با در دست داشتن شاخه‌های زیتون و بنرهای سفید خواستار صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها و اتحاد در فرانسه شدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «france۲۴»، هنرمندان فرانسوی با پیشینه‌های مذهبی و قومی مختلف با در دست داشتن شاخه‌های زیتون و بنرهای سفید، هزاران نفر را در راهپیمایی سکوت در مرکز پاریس رهبری کردند تا خواستار صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها و اتحاد در فرانسه شوند.

این جمعیت که شامل بازیگرانی مانند  «ایزابل آجانی» و «امانوئل بیرت» و همچنین خوانندگان و دیگر شخصیت‌های فرهنگی بودند، از موسسه «جهان عرب» به سمت «موزه هنر و تاریخ یهودیت» واقع در آن سوی رودخانه سن راهپیمایی کردند.

«نادیا فرس»، یکی از شرکت کنندگان در راهپیمایی سکوت گفت: ما امروز یک آسمان آبی بالای سرمان داریم اما فلسطینی‌ها بمب بالای سر خود دارند.

او گفت: امیدواریم که سکوت در این راهپیمایی صدای ناهنجاری را که در سراسر جهان وجود دارد، متعادل کند.

فرانسه در هفته‌های گذشته شاهد اعتراضات و تنش ها بر سر جنگ اسرائیل علیه غزه بوده است.

«امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه روز یکشنبه با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل و محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و با رهبران قطر و مصر گفت‌وگو کرد.

مکرون نسبت به خشونت علیه غیرنظامیان فلسطینی در کرانه باختری ابراز نگرانی کرد و خواستار ازسرگیری تلاش‌های دیپلماتیک برای راه‌حل تشکیل دو کشور شد.

روز شنبه نیز هزاران فعال طرفدار فلسطین و جناح چپ در پاریس تظاهرات کردند و خواستار آتش‌بس شدند که آخرین مورد از چندین تظاهرات از این دست در شهرهای بزرگ جهان از زمان آغاز جنگ اسرائیل علیه غزه است.

کد خبر 1734529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =