تداوم میزهای خدمت کانون های  خدمت رضوی منطقه ۶/دیدار خادمیاران رضوی شهرستان شهریار با خانواده معظم شهدا

خادمیاران کانون ایثار و شهادت در ادامه اجرای برنامه دیدار با خانواده معظم شهدا به مناسبت چهارشنبه های امام رضایی در معیت پرچم متبرک آستان قدس رضوی با همکاری مشترک کانون های محله ای، درمنزل خانواده معظم شهیدان حضوریافتند.

خبرگزاری شبستان، گروه دین و اندیشه، خادمیاران و یاوران کانون های خدمت رضوی کارآفرینی و اشتغال، حقوقی و قرآنی منطقه ۶ تهران برای سومین بار فضای مسجد امیرالمومنین(ع) به شمیم رضوی عطرآگین کردند.

این اقدام مومنانه از ساعت ۱۶، یک ساعت قبل از اذان مغرب شروع شد و بعد از اقامه نماز جماعت تا ساعت ۱۹ ادامه داشت و خادمیاران رضوی میزبان کودکان، مردان و زنان نمازگزار و رهگذران بودند.

میز خدمت مشاوره حقوقی، در زمینه های دعوی بین المللی از سوی ایران در مجامع داوری لاهه توسط یکی از نمازگزران بابت حمایت از غزه و هلوکاست مطرح بود که ارائه طریق و ارشاد کردند.

 از اقدامات مومنانه دیگر کارشناسان در کانون خدمت رضوی حقوقی یاری رساندن مراجعه کنندگان در زمینه های تنظیم سند و... بود.

خادمیاران در میز خدمت کارآفرینی و اشتغال با راهنمایی و مشاوره زمینه اشتغال را برای دو نفر از مراجعین فراهم آوردند.

کانون قرآنی خدمت رضوی نیز با حضور فعال با رنگ آمیزی و نقاشی کاربرگ با موضوع فلسطین، پرسش و پاسخ قرآنی در قالب بازی و مسابقه و اهدای جایزه، آموزش قرآن در سه سطح روخوانی، روانخوانی، صحت نماز و تدبر در خدمت کودکان، نوجوانان نمازگزار و رهگذران بودند.با برپایی میز خدمت قرآنی، کودکان و نوجوانان بیشتری علاقمند به حضور در مسجد شدند و این امر باعث شده که این سنت الهی با تشویق و ترقیب به نسل های آینده انتقال یابد و تربیت کودکان توام با شیوه ی امام رضایی گردد.

خادمیاران و یاوران رضوی منطقه ۶ با شور و اشتیاق و عشق به امام رضا علیه السلام مشغول به  این اقدام مومنانه بودند.

غبار روبی مقبره شهدای گمنام  فرهنگسرای  ولای شهرری

حجت الاسلام «مجتبی تختی پور»، دبیر کانون خدمت رضوی شهرستان ری  از  غبار روبی و زیارت  شهدای گمنام  مقارن با چهارشنبه های امام رضایی(ع) توسط  تعدادی از خادمیاران و یاوران رضوی  کانون ورزش  خدمت رضوی شهرستان ری  در فرهنگسرای ولا  خبر داد.

وی افزود: در ابتدای این برنامه با انجام  ورزش مفرح  صبحگاهی برای حاضرین شروع و  با  قرائت  زیارت خاصه امام رضا(ع) به پایان رسید.

افتتاح پایگاه فرهنگی کبوترانه درشهرستان شهریار

با همکاری مشترک کانون کتاب و کتابخوانی خدمت رضوی و مرکزافق آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع)، پایگاه فرهنگی کبوترانه درشهرستان شهریار افتتاح شد.

به مناسبت بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی و به همت و همکاری مشترک خادمیاران کانون کتاب و کتابخوانی خدمت رضوی شهرستان شهریار و خادمین مرکزافق آستان مقدس امام زاده اسماعیل(ع) با حضور حجت الاسلام علی سلامت بخش دبیرکانون های خدمت رضوی شهرستان شهریار، جمعی از خانواده معظم شهدا و سایرمدعوین پایگاه فرهنگی کبوترانه در محل خیمه معرفت کودک و نوجوان آستان مقدس امام زاده اسماعیل (ع) راه اندازی شد.

خادمیاران کانون کتاب و کتابخوانی خدمت رضوی شهرستان شهریار با حضور در پایگاه فرهنگی کبوترانه درچهارشنبه های امام رضایی با هدف ترویج فرهنگ رضوی به کودکان و نوجوانان منطقه خدمات متنوع فرهنگی ارائه خواهند داد.

ویژه برنامه ابراز همدردی با کودکان مظلوم غزه، رونمایی از کتاب زندگینامه شهید دفاع مقدس دانش آموز شهیدحمیدرضا زمانزاده، اهدای لوح تقدیر به خانواده معظم شهدا و تقدیر از نوجوان حجاب برتر از ویژه برنامه این مراسم بود.

دیدار خادمیاران رضوی شهرستان شهریار باخانواده معظم شهدا

خادمیاران کانون ایثار و شهادت در ادامه اجرای برنامه دیدار با خانواده معظم شهدا به مناسبت چهارشنبه های امام رضایی در معیت پرچم متبرک آستان قدس رضوی با همکاری مشترک کانون های محله ای، درمنزل خانواده معظم شهیدان والامقام:《جواد بادره، صفدرعلی جنابی طاهر، شهیده اقدس اکرم طاهری، عباسعلی ریحانی و صادق اتابکی》حضوریافتند و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان گلگون کفن این مرز و بوم، با اهدای هدایا و متبرکات رضوی از ایثارگری های خانواده معظم شهدا تکریم و تجلیل نمودند.

ذکرصلوات خاصه حضرت رضا(ع)، مدیحه سرایی، روایت خاطرات توسط بستگان شهدا، اجرای آیین معنوی پرچم گردانی و اهدای متبرکات رضوی از ویژه برنامه های دیدار صمیمانه خادمیاران رضوی با خانواده معظم شهدا بود.

برگزاری  میز خدمت سلامت رضوی در مسجد خاتم الانبیا شهرری

کانون سلامت خدمت رضوی شهرستان ری جهت خدمت به زائران و عموم مردم شهرری  میز خدمت سلامت برگزار نمود.

حجت الاسلام«مجتبی  تختی پور»، دبیر کانون خدمت رضوی شهرستان ری بابیان این مطلب افزود .در جهت حفظ و صیانت از سلامت عمومی مردم میهن اسلامی ،   میز خدمت سلامت   تحت نظارت  مسئول کانون سلامت خدمت رضوی شهرستان ری در مواردی شامل ، روانشناس ، پزشک عمومی و پزشک طب سنتی ، مشاوره تخصصی دیابت ، انجام فشار خون  و تست قند  ، مشاوره خانواده و بهداشت عمومی  در مسجد خاتم الانبیا شهرری به  ارائه خدمت  پرداخت.

وی افزود: محل این میز خدمت در مسیر  تردد  زائران و مردم عادی در شهرری و در مجاورت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی   بوده و در مدت اجرا به تعداد قابل توجهی از حاضران ارائه خدمت شد.

لازم به ذکر است  مدت زمان  میز خدمت سه ساعت و  از خادمیاران و یاوران رضوی متخصص کانون سلامت خدمت رضوی شهرستان ری  به ارائه خدمت پرداختند.

 برگزاری اولین همایش آموزشی دبیران شهرستان ها و مناطق کانون‌های تخصصی استان تهران

اولین همایش آموزشی دبیران مناطق، معاونان و مسئولان کانون‌های تخصصی استان تهران در آکادمی ملی المپیک مجموعه ورزشی انقلاب تهران باحضور مدیر مرکز خادمیاری آستان قدس، م ، معاونت خادمیاری کانون های خدمت رضوی، مسئول سامانه خادمیاری، مدیر کانون های خدمت رضوی استان ، معاونان ، دبیران مناطق و شهرستان ها و مسئولین کانون های   تخصصی استان تهران برگزار شد.

احمد میرزاده مدیر مرکز خادمیاری و کانون‌های خدمت بنیاد کرامت رضوی با اشاره به اهمیت نقش آموزش در ایجاد وحدت رویه و اثر بخشی کانون‌های خدمت رضوی گفت: یکی از الزامات انسجام و پویایی کانون‌های خدمت رضوی آموزش و توانمند سازی معاونان، دبیران و مسئولان کانون‌ها به شمار می رود که اولین آموزشی دبیران مناطق معاونان و مسؤلان کانون‌های تخصصی استان تهران با این هدف برنامه ریزی و اجراء شده است.

وی گفت: انسجام بخشی به فعالیت‌ها و تقویت هویت کانون‌ها در سایه آموزش و انتقال تجارب موفق در بهره گیری از ظرفیت‌های خادمیاران و مشارکت مردم برای گره گشایی و حل مشکلات مردم فراهم می‌شود.

مدیر مرکز خادمیاری افزود: در این نشست‌ها مسئولین کانون‌ها مسائل، مشکلات و چالش‌های فرا روی خدمت رسانی را مطرح می‌کنند و برای حل این چالش‌ها هم افزایی می‌شود تا اثر بخشی کانون‌ها ارتقاء یابد.

 میرزاده با اشاره به اهمیت شبکه‌سازی مردمی با محوریت امام رضا(ع) توسط کانون‌های خدمت رضوی در ادامه افزود: در این همایش الزامات شبکه‌سازی و ضرورت‌های تعامل و ارتباط با اقشار مختلف مردم توسط کانون‌ها تبیین شد تا خادمیاران رضوی با مشارکت مردم در مسیر جریان سازی اجتماعی بر محور خادمیاری امام رضا(ع) بتوانند نقش آفرینی موثری داشته باشند و این نقش آفرینی منجر به خدمت رسانی برای حل مشکلات و گره گشایی از مردم به ویژه محرومین شود.

«صفرعلی براتلو»، مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان تهران در ادامه با اشاره به برگزاری اولین همایش آموزشی دبیران مناطق معاونان و مسئولان کانون‌های تخصصی استان تهران گفت: مجموعه کانون‌های خادمیاری در سطح شهرستان‌ها، بخش‌ها و مناطق شهر تهران با بهره‌گیری از ظرفیت دلدادگان امام مهربانی در خدمت‌رسانی به محرومین در قالب سازماندهی خادمیاران و یاوران رضوی فعالیت می‌کنند که با توجه به ضرورت هماهنگی و تقویت ظرفیت‌های  کانون‌ها و خادمیاران رضوی این همایش برگزار شده است تا زمینه هماهنگی و هم افزایی برای اقدامات دقیق و گره‌گشا را فراهم آورد.

 مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان تهران  با بیان اینکه کار امام رضایی باید دقیق و درست انجام شود افزود: فعالیت دبیران، معاونان و مسئولان کانون‌های تخصصی خدمت رضوی و خادمیاران رضوی داوطلبانه و به عشق امام رضا(ع) انجام می‌شود اما این فعالیت داوطلبانه باید دقیق و درست باشد.

وی ادامه داد: این همایش آموزشی نیز به منظور پاسخگویی به سوالات، اشکالات و بررسی تجارب موفق کانون‌ها برگزار شد تا با ارتقاء سطح دانش و مهارت دبیران، معاونان مسئولان کانون‌ها زمینه ارتقاء سطح عملکرد در مجموعه استان تهران فراهم شود.

براتلو به تغییر ساختار کانون‌ها و ابلاغ ساختار جدید اشاره کرد و افزود: در ساختار جدید تعداد معاونت‌ کانون‌های خدمت رضوی به چهار معاونت افزایش یافته است و در این همایش ضمن ابلاغ ساختار، ابعاد مختلف آن برای اجراء درست در سطح مناطق و شهرستان‌ها تشریح و احکام مسئولیت معاونان نیز به آنان اعطا شد.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان تهران ظرفیت‌های کار امام رضایی را عظیم و مورد اعتماد و توجه مردم دانست و با اشاره به اقدامات شاخص کانون‌های خدمت رضوی گفت: در استان تهران به همت خادمیاران رضوی و با مشارکت مردم ۵ هزار و ۳۸ نفر زندانی جرایم غیر عمد ازاد شده اند، در یکی از شهرستان‌ها خانواده ای که به هیچ یک از گروه‌های مراجعه کننده برای عفو یک زندانی محکوم به اعدام اجازه ورود نمی‌دادند، با ورود خادمیاران رضوی نه تنها مخالفت نکردند بلکه با عنایت امام رضا(ع) به فرد محکوم به اعدام با رضایت زندگی دوباره بخشیدند.

 براتلو در ادامه با اشاره به ساخت یک باب مدرسه به همت خادمیاران کانون‌های خدمت رضوی در شهرستان‌های تهران دامنه خدمات کانون‌های خدمت رضوی را متنوع و در مسیر گره گشایی از زندگی مردم به ویژه محرومان برشمرد.

در ادامه این نشست دبیران مناطق و شهرستان‌ها موضوعاتی از برنامه‌های کانون‌های خدمت و فعالیت خادمیاران و یاوران رضوی و دغدغه‌های موجود را مطرح کرده و نظرات و پیشنهاداتی ارائه دادند و در پایان احکام صادر شده مسئولان جدید توسط مدیر مرکز خادمیاری آستان قدس اهدا شد.

کد خبر 1734058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =