اعتبارات شهرداری شیراز در پروژه ها صرف جایجایی تاسیسات شهری می شود

اسکندرپور گفت: در اجرای طرح های شهرداری شیراز بخش زیادی از اعتبارات ما صرف جایجایی تاسیسات شهری دستگاه های خدمات رسان می شود که باید مورد چاره اندیشی قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «حیدر اسکندرپور»، امروز (شنبه 3 آبان) در آئین افتتاح تقاطع «شهیدان یغمور» در شیراز گفت: اجرای این تقاطع در روی کمربندی که نیاز به جریان ترافیک دارد اقدام حساسی بود و با همکاری تنگاتنگ پلیس راهور محقق شده است.

شهردار شیراز افزود: در اجرای طرح های شهرداری شیراز، بخشی به تامین اعتبارات لازم مربوط می شود اما از سوی دیگر بحث با دستگاه های خدمات رسان را داریم که تاسیسات آنها در مسیر اجرای پروژه های عمرانی قرار دارد.

وی اضافه کرد: بخش زیادی از اعتبارات ما صرف جایجایی این تاسیسات شهری می شود و شهرداری چون پروژه در دست و پای مردم است به ناچار این هزینه ها را می پردازد.

اسکندرپور با اشاره به تعیین تکلیف کمربندی شیراز بیان کرد: سلامت شهروندان در خطر است و چون کمربندی در شریان های داخلی شهر قرار گرفته مردم توقع ارائه خدمات از ما دارند.

وی ادامه داد: سه میلیون متر مربع در ماه های اخیر آسفالت در شهر شیراز اجرا شده که سهم منطقه 9 شهرداری شیراز 450 هزار متر مربع بوده است اما دستگاه متولی کمربندی شیراز در سه سال اخیر حتی یک گرم آسفالت در کمربندی نریخته است.

اسکندرپور با اشاره به تامین روشنایی کمربندی شیراز بیان کرد: روشنایی کمربندی شیراز به معضلی تبدیل شده و گرچه شهرداری به تعهدات خود برای ایجاد سه تقاطع عمل کرده اما راه و شهرسازی برای احداث تقاطع ها عمل نکرده است.

وی افزود: افتتاح پروژه و کلنگ زنی در خصوص سیلاب، پنج شنبه هفته قبل، انجام شد اما به ایجاد بند در بالا دست برای ثمربخشی اقدامات شهرداری شیراز نیاز داریم که تا کنون به انجام نرسیده است.

شهردار شیراز اعلام کرد: اداره کل منابع طبیعی 6 بند در بالا دست دروازه قرآن افتتاح کرده است که بخش زیادی از سیلاب در کوه های «بمو» در این بندها متوقف می شود و شهرداری شیراز نیز در دروازه قرآن عملیات احداث لوله دوم را آغاز کرده و تا ماه های آتی به سرانجام خواهد رسید با که مخاطرات شهر شیراز در حوزه آبریز دروازه قرآن را رفع خواهد کرد.

کد خبر 986479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha