۷۰  بیمار کرونایی بستری در قم مرخص شدند/ ۱۰ بیمار فوت کردند

قدیر با اشاره به تعداد بیماران جدید کرونایی در قم گفت: از ساعت ۱۴دیروز تا ساعت ۱۴امروز  ۸۸ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم پذیرش شدند که ۶۳ نفر از آنها بستری شدند.

«محمدرضا قدیر» امروز (شنبه ۳ آبان) در گفتگو با  خبرگزاری شبستان در قم با اشاره به آمار بیماران کرونایی بستری در قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۱۴ امروز ۸۸ نفر مشکوک به کرونا در مراکز درمانی پذیرش شدند که از این تعداد  ۶۳ نفر در بخش های بیمارستان ها بستری شدند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به بیمارستان های درگیر با کرونا گفت: در حال حاضر بیماران کرونایی در تعدادی از بیمارستان های قم بستری هستند.

 

وی با اشاره به وضعیت قم در خصوص کرونا تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰  بيمار پس از بهبودی از بیمارستان های قم مرخص شدند.

 

قدیر با اشاره به آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های قم گفت: در حال حاضر ۶۰۶ بيمار کرونایی در بیمارستان های قم بستری هستند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به وضعیت جسمانی این بیماران افزود: در حال حاضر ١۴۷ بيمار بدحال کرونایی در بیمارستان های قم بستری هستند.

 

وی با ابراز تاسف گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کرده و همچنان قرنطینه خانگی را جدی بگیرند .

 

لازم به ذکر است بر اساس گفته رییس سازمان نظام پزشکی قم، نخستین مورد بیماری کرونا ۳۰ بهمن ماه توسط پزشکان قمی شناسایی شد و با اثبات آن، حساسیت‌های لازم را نسبت به شیوع آن در کشور به وجود آوردند و مانع از فاجعه ای بزرگ شدند. بر اساس گفته این مقام مسئول، هم‌زمان با قم در ۱۵ استان کشور موارد مشکوک به کرونا وجود داشت، اما قم بر آزمایش و رسیدن به تشخیص نهایی کرونا، اصرار داشت و اولین مورد تشخیص این ویروس در قم مشخص شد.

کد خبر 986205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha