نماز جماعت در مساجد برگزار نشود

بلادیان به نمازگزاران توصیه کرد به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، نماز جماعت در مساجد استان برگزار نشود.

به گزارش خبرگزاری شبستان: «سیدموسی بلادیان» روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: اصرار برخی برای برپایی و اقامه نمازهای یومیه به صورت جماعت با توجه به ضرورت اجرای جدی برنامه‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و هماهنگی با ستاد استانی مبارزه با این ویروس ، درست نیست.

رییس ستاد اقامه نماز خوزستان، گفت:البته بهتر است در موقع اذان، درهای مساجد برای دقایقی باز باشد ولی به هیچ وجه توصیه نمی شود که نماز جماعت در مساجد اقامه شود.

وی با اشاره به اینکه حفظ جان و سلامتی و پیشگیری از خطرات احتمالی برای انسان واجب ولی برپایی نمازجماعت و اجتماع های مذهبی و زیارت حرم‌های مطهر مستحب است ابراز امیدواری کرد با رعایت موازین و توصیه‌های بهداشتی ، ویروس کرونا هرچه زودتر ریشه کن شود.

بلادیان افزود:البته امور مربوط به مساجد برعهده اوقاف و امور خیریه خوزستان است و هر تصمیم اوقاف با هماهنگی ستاد استانی مبارزه با کرونا خواهد بود.

بدنبال موارد افزایش ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان ، بسیاری از امامان جماعت مساجد خوزستان به نمازگزاران توصیه کردند به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، در منازل نماز اقامه کنند.

 

همچنین درهای همه اماکن و بقاع زیارتی خوزستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از سوی اوقاف و امور خیریه استان بسته شدند و در ایام نوروزی پذیرای زائران و مسافران نخواهند بود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها به عموم شهروندان توصیه کرده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، درخانه بمانند و سفرهای درون و برون شهری بسیار محدود کنند و در ایام تعطیلات نوروزی به پویش "درخانه بمانیم" بپیوندند.

براساس آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان تا صبح چهارشنبه به ۳۵۹ بیمار رسید که از این تعداد ۴۵ نفر فوت کردند.

بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی ، ورزشی ، اجتماعی و آموزشی خوزستان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا تعلیق شده‌اند.

 

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

 

 

کد خبر 907122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha