غربالگری و عملیات ضدعفونی شهرستان نیر توسط ارتش

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی تیپ ۴۰ سراب از اقدام نیروی زمینی ارتش برای راه‌اندازی ایستگاه سرپایی تشخیص و غربالگری و نیز ضدعفونی خودروهای ورودی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی ارتش، سرهنگ داود همتی فرمانده قرارگاه پدافند زیستی تیپ ۴۰ سراب، راه‌اندازی گیت‌های غربالگری در ورودی شهرستان نیر، ایجاد تونل ضدعفونی جهت خودروهای ورودی و احداث اقامتگاه پنج تختخوابی را از جمله خدمات کمکی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این شهرستان در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا ذکر کرد.

 

همتی گفت: قرارگاه پدافند زیستی تیپ ۴۰ ارتش سراب با تمام امکانات خود در راستای مقابله با این ویروس برای تب‌سنجی و ضدعفونی خودروهای سبک و سنگین اقدام می‌کند.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی تیپ ۴۰ سراب نیز از تداوم اقدامات پدافند بیولوژیکی ارتش تا محو کامل بیماری کرونا خبر داد.


سرهنگ داود همتی گفت: از روزهای اول شیوع بیماری کرونا ارتش درکنار مردم بوده و تیپ ۴۰ هجومی ارتش سراب با بکارگیری گروهان جنگ نوین و گروهان بهداشت و درمان با پای‌کار آوردن بهترین امکانات خود از جمله ماشین رخش ۸ با  قابلیت ضدعفونی سطوح و خودروهای سواری سبک و سنگین و گروهان بهداشت و درمان با امکانات اورژانس درجه ۲ و پست امدادی تب‌سنجی تا مهار کرونا در خدمت مردم است.


وی گفت: اهداف کلی ارتش محدود کردن و به کنترل درآوردن ورودی شهرها و غربالگری مسافران با هماهنگی مسوولان استانی و شهرستانی و پشتیبانی از طرح‌های بهداشت و درمان است.


سرهنگ همتی  به راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت اشاره کرد و افزود: این ایستگاه‌ها در راستای کمک به مردم در حوزه درمان و سلامت فعال خواهند بود./

کد خبر 907066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha