نامه مهم اعضای شورای شهر شیراز به رئیس جمهور در مورد شیوع نگران کننده کرونا در شیراز

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور با اعلام اینکه شیوع ویروس مرگبار در این شهر به شدت نگران کننده است، خواستار اقدامات سریع و سرنوشت‌ساز مقامات مسئول در این زمینه شدند.

به گزارش  خبرگزاری شبستان از شیراز، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در سومین گام مکاتبه با مسئولین استانی و ملی برای انتقال مطالبات شهروندان شیراز و ارائه راهکارهای مبارزه با ویروس کرونا در شیراز، به بالاترین مقام اجرایی کشور نامه نوشتند.


متن نامه شورای اسلامی شهر شیراز به رئیس جمهور، به این شرح است:

 

«به نام خدا
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران 
 

جناب آقای حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی
با سلام و احترام
در آخرین ماه‌های سال جاری کشور با تهاجم ویروس کشنده و منحوس کووید ۱۹ مواجه و در شرایطی که تحریم و مشکلات معیشتی عرصه را بر مردم تنگ کرده است، شیوع  بیماری کرونا موجب نگرانی و تهدیدی جدی برای سلامت مردم شد.
 

تلاش‌های ملی و محلی تاکنون پاسخگوی دفع این بلا نبوده است، اما از اینکه آیا همه آنچه می‌توانستیم انجام بدهیم، دادیم و یا خیر عبور می‌کنیم که ما مضی مضی.
 

هرچند ایثار و فداکاری جان بر کفان جامعه پزشکی را هیچ‌گاه تاریخ و این ملت فراموش نخواهد کرد.
اینک، به نمایندگی از مردم شریف و صبور شیراز که مدیران شهری و تمامی مسئولان آن، با همراهی امام جمعه و تولیت حضرت شاهچراغ (ع) و عموم شهروندان شریف، آنچه را که می‌توانسته انجام داده است، عرض می‌کنیم که افزایش آمار مبتلایان و کشتگان در روزهای پایانی سال به شدت نگران کننده است.
 

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شهردار محترم این شهر، آنچه در توان داشته‌اند، انجام داده و خواهند داد، لیکن شیراز و فارس امروز نیاز به تصمیمات سریع و مهم و اقدامات سرنوشت‌ساز و به موقع دارد.
 

این شورا طی2 نامه رسمی که دومین آن به پیوست تقدیم می‌شود، نظرات و درخواست‌های خود را به نمایندگی از شهروندان شیرازی تقدیم استاندار محترم فارس کرده است. همچنین در دیداری حضوری آنها را تکرار و بر تعطیلی پایانه‌های برون‌شهری و کنترل جدی ورودی و مسافران به ویژه در این ایام تاکید کرد. لیکن به دلیل عدم اختیار تصمیم‌گیری اقدامی صورت نگرفت.
 

ما اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام اینکه بالا رفتن آمار مبتلایان در این استان و این شهر نگران کننده بلکه دهشتناک است، از جنابعالی درخواست می‌کنیم که اجازه دهید تا استاندار و مسئولان استانی بتوانند در جهت حفظ سلامت مردم و شهروندان با توجه به شرایط و مقتضیات و البته اعمال سیاست‌های واقع‌بینانه ملی به موقع تصمیم بگیرند، همین امروز هم دیر است.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز»

کد خبر 906978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha