مراسم تحویل سال نو در گلزار شهدای رشت برگزار نمی شود

مومنی زاده با بیان اینکه وضعیت شهرستان رشت در حال حاضر مناسب نبوده و بحرانی است گفت: با هدف جلوگیری ا از تجمعات لحظه تحویل سال در گلزار شهدای رشت برگزار نمی شود

به گزارش خبرگزاری شبستان از رشت، «میرشمس مومنی زاده» امروز(پنج‌شنبه، ۲۹ اسفند)  در جمع خبرنگاران با توجه به پنج شنبه آخر سال و شیوع گسترده کرونا ویروس اظهار کرد:  کنترل و مقابله با شیوع این بیماری نیازمند همکاری همگان بوده در غیر این صورت شاهد وضعیت وخیم‌تری خواهیم بود.


فرماندار رشت با بیان اینکه طی این چند هفته همه دستگاه‌های اجرایی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی به صورت شبانه‌روزی تلاش کردند تا خدمات بهداشتی و درمانی لازم را به مردم ارائه دهند و با اتخاذ تصمیمات مقتضی در راستای کنترل این بیماری گام بردارند گفت: در این ستاد تصمیم ستاد مقابله با بیماری کرونای استان مبنی بر تعطیلی همه تجمعات بوده و بسیاری از تجمعات شهرستان از قبیل بازارهای محلی، نمازهای جماعت، نمازجمعه، مجالس مذهبی حتی مجالس ختم تعطیل شد.

 

مومنی زاده با تاکید بر اینکه اگر قرار است بر این بیماری فائق شویم باید چرخه انتقال این ویروس متوقف شود، تصریح کرد: بهترین راه توقف چرخه انتقال ویروس کرونا، عدم ایجاد هر گونه تجمع و ماندن در منزل است.

 

وی افزود: علی‌رغم همه تلاش‌ها و اقدامات صورت پذیرفته جهت کنترل بیماری کرونا،‌ وضعیت شهرستان رشت مناسب نیست، متاسفانه کماکان شاهد هستیم هر روزه تعداد زیادی از همشهریان جانشان را از دست می‌دهند و تعداد زیادی دیگر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

 

فرماندار رشت خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز برخی از مردم این بیماری را جدی نگرفته‌اند، اگر همه مردم همکاری لازم را در راستای توقف چرخه انتقال ویروس نکنند،‌ تلاش‌های صورت پذیرفته به نتیجه نخواهد رسید.


مومنی زاده تاکید کرد: همکاری عموم مردم و خارج نشدن از منزل در طول ایام نوروز مگر در مواقع اضطراری و عدم سفر به گیلان از ضروریات است که باید مورد توجه قرار گیرد‌.

 

وی با اشاره به برگزاری مراسم تحویل سال نو در گلزارهای شهدا و آرامستان ها در سال های گذشته، افزود: در راستای سیاست تعطیلی همه تجمعات و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، در سال جاری هیچ گونه برنامه و تجمعی در گلزارهای شهدای شهرستان و آرامستان‌ها برگزار نخواهد شد و از همه مردم و خانواده معظم شهداء خواهشمندیم از حضور در گلزارهای شهدا و آرامستان‌ها پرهیز کنند.

کد خبر 906956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha