حضور گسترده کارتونیست‌های کردستانی در جشنواره «ما کرونا را شکست می‌دهیم»

رئیس حوزه هنری استان کردستان از حضور گسترده کارتونیست‌های کردستانی در جشنواره بین‌المللی «ما کرونا را شکست می‌دهیم» خبر داد و گفت:کردستان یکی از استان‌های صاحب عنوان در عرصه کاریکاتور کشور به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی با اشاره به انتشار فراخوان مسابقه بین المللی «ما کرونا را شکست می‌دهیم» با دبیری سید مسعود شجاعی طباطبایی، بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در این شرایط در کشور ما با استفاده از بسترهای ارتباطی به‌ویژه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی یکی از نیازهای لازم و ضروری است.

وی با اشاره به حضور اصحاب فرهنگ و هنر در تمامی عرصه‌ها ادامه داد: امروز نیز هنرمندان با درک درست شرایط و در راستای رسالت اجتماعی خود به شیوه‌های مختلف به منظور مقابله با ویروس کرونا وارد میدان شده اند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در خصوص استقبال هنرمندان کارتونیست از اولین مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» گفت: بر اساس اعلام دبیر این جشنواره استقبال بسیار خوبی از سوی هنرمندان داخلی و خارجی از این جشنواره صورت گرفته است. 

مرادی  با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان کردستان در حوزه کارتون و کاریکاتور، افزود: هم اکنون استان کردستان یکی از استان‌های صاحب عنوان در عرصه کاریکاتور کشور به شمار می‌رود و این مهم را می‌توان در راستای درخشش هنرمندان کارتونیست کردستان در جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی به خوبی مشاهده کرد.

وی ادامه داد: هنرمندان خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری به صورت جدی در حال خلق آثار متناسب با این جشنواره هستند و چندین اثر از این هنرمندان در این جشنواره به ثبت رسیده است.

رئیس حوزه هنری کردستان ضمن دعوت از هنرمندان کارتونیست کردستانی برای حضور پرشور در این مسابقه بین‌المللی، اظهار کرد: انتظار می‌رود که هنرمندان کردستانی بار دیگر با حضور قابل توجه در این مسابقه هم جایگاه استان را در این عرصه ارتقاء دهند و هم اینکه رسالت و نقش اجتماعی خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهند.

لازم به یادآوری است، فراخوان مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «ما کرونا را شکست می‌دهیم» ۱۱ اسفندماه منتشر شد و هنرمندان تا ۱۱ فروردین‌ماه ۹۹ فرصت دارند با ارسال اثر در این مسابقه شرکت کنند.

کد خبر 906932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha