مردم تعطیلات نوروز را در خانه بمانند/قطع شدن چرخه انتقال ویروس کرونا در گرو خودداری از تردد است

دکتر همتی گفت: اگر در تعطیلات نوروز مردم هر چه بیشتر در خانه بمانند و از تردد و مسافرت خودداری داشته باشند، می توانیم چرخه انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، دکتر « فریدون همتی » در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با تاکید بر اینکه مردم به طور ویژه باید در تعطیلات نوروز به توصیه ها برای پیشگیری از بیماری کرونا توجه کنند، عنوان کرد: اگر در این ایام مردم هر چه بیشتر در خانه بمانند و از تردد و مسافرت خودداری داشته باشند، می توانیم چرخه انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم.

 

وی ادامه داد: در تعطیلات نوروز ارائه هیچ خدماتی به گردشگران در هرمزگان پیش بینی نشده و مبادی ورودی و خروجی استان نیز به شدت کنترل و مراقبت می شوند.

 

استاندار هرمزگان افزود: هواشناسی نیز پیش بینی بارندگی گسترده در تعطیلات نوروز برای استان هرمزگان را داشته و با توجه به اینکه هیچ خدماتی در این ایام به گردشگران ارائه نمی‌شود و هیچ محلی برای اسکان آنها در نظر گرفته نشده، ممکن است گردشگران در سفر به این استان دچار مشکلاتی شوند.

 

همتی تصریح کرد: به طور جدی از مردم می خواهیم تا به توصیه ها توجه و از انجام سفر و تردد غیرضروری خودداری کنند و برای حفظ سلامتی خود و دیگران در خانه بمانند.

 

وی همچنین از تلاش گسترده پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در استان هرمزگان برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا تشکر و قدردانی و بیان کرد: بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان هرمزگان نیز کمک های بسیار خوبی در راستای خرید تجهیزات بیمارستانی در استان داشتند که از مشارکت آنان در این امر قدردانی می کنم.

 

 

کد خبر 906860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha