پایان سال ۹۸ با ۱۲۱ مبتلا به کرونا و ۱۳ فوتی در خراسان شمالی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر ۲۹ اسفندماه، ۱۲۱ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و متاسفانه تعداد آمار فوتی ها نیز به ۱۳ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ «دکتر سید احمد هاشمی» در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان ها اظهار داشت: در شهرستان های بجنورد 61 نفر، شیروان هفت نفر، فاروج پنج نفر، مانه و سملقان هشت نفر، جاجرم چهار نفر، گرمه سه  نفر و اسفراین 33 نفر به طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به تلاش های مجاهدانه کادر بهداشتی و درمانی این دانشگاه و تقدیر از آنان خاطرنشان کرد: با کوشش های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون 52 نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده اند.

 

وی تاکید کرد: اگر مردم می خواهند گردش این ویروس مرموز در جامعه قطع شود و جان خود و عزیزانشان برایشان اهمیت دارد، باید در خانه بمانند و از منزل خود خارج نشوند.

 

دکتر هاشمی افزود: آزمایش 238 نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون 152 بیمار مشکوک به ابتلا به کووید 19 در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

 

وی با اشاره با آغاز تعطیلات نوروزی اظهار داشت: انجام دید و بازدیدهای مرسوم در آیین نوروز باعث گسترش شدید ویروس کرونا می شود، لذا قرنطیه خانگی موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس است.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هشدار داد: یکی از خطرناک ترین اقدامات در این ایام رفتن به سفرهای غیرضروری بخصوص به استان های درگیر با این بیماری است.

 

دکتر هاشمی گفت: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سر و صورت به خصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.

 

کد خبر 906355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha