تاکید جلالی و دستیار رئیس جمهور روسیه بر لزوم همکاری بین المللی در مبارزه با ویروس کرونا

سفیر ایران روز جمعه با اندری فورسنکو دستیار رییس جمهور در امور سیاست علمی و فناوری و دبیر شورای علم و آموزش روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، «کاظم جلالی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران روز جمعه (۲۳ اسفند) با اندری فورسنکو دستیار رییس جمهور در امور سیاست علمی و فناوری و دبیر شورای علم و آموزش روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین گسترش همکاری های دو کشور در زمینه علمی، دانشگاهی و فناوری های نو را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

دستیار رییس جمهور روسیه در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت همکاری های دو کشور در زمینه های علمی و فناوری و تعاملات و همکاری های دانشگاهی بین دانشگاه های برتر جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، خواستار گسترش بهره گیری علمی، آموزشی، تجربی و فناوری نخبگان دو کشور از ظرفیت‌های طرف مقابل گردید.

کاظم جلالی نیز در این دیدار ضمن استقبال از افزایش همکاری های علمی و دانشگاهی بین دانشگاه ها و مراکز علمی ایران و روسیه، افزایش تبادل دانشجو بین دو کشور را نشان از توجه و جایگاه علمی طرفین در بین دانشجویان و قشر دانشگاهی یکدیگر نامید.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به تلاش های شبانه روزی و گسترده ایران در مبارزه با ویروس کرونا و تشکر از کمکهای روسیه به ایران در این خصوص و نیز اشاره به افزایش روزافزون شیوع ویروس کرونا در سطح جهان، خواهان اراده جدی و همکاری بین المللی برای مبارزه با این پدیده شوم گردید./

کد خبر 904693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha