ارائه گزارش آخرین وضعیت آمادگی هرمزگان در مقابله با ویروس کرونا

دکتر همتی، در جلسه ویدئو کنفرانس وزیر بهداشت با استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، گزارشی از آخرین وضعیت آمادگی و اقدامات استان هرمزگان در راستای مقابله با ویروس کرونا در هرمزگان، ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان و به نقل از روابط عمومی استانداری، دکتر « فریدون همتی » استاندار هرمزگان در این جلسه به میزان آمادگی بیمارستان‌ها و تعداد تخت های آماده به خدمت برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: جهت تامین کالاهای بهداشتی و وسایل حفاظت فردی در بیمارستان‌ها و سایر اقلام مورد نیاز می‌توان از طریق ظرفیت مرزی و بنادر استان هرمزگان اقدام کرد و در صورت اعلام نیاز وزارت بهداشت امکان تامین برخی از اقلام از این طریق وجود دارد.

 

دکتر « سعید نمکی »، وزیر بهداشت و رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا نیز در این جلسه از تلاش‌ها و همکاری‌های دکتر همتی استاندار هرمزگان در خصوص اقدامات انجام شده برای مدیریت بیماری کرونا و مجموعه ستاد مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، تشکر و قدردانی نمود.

 

وی گفت: جهت تولید ماسک‌های پارچه‌ای، روسای دانشگاه‌ها و معاون غذا و دارو می توانند با صدور مجوز یک روزه به شرط رعایت استانداردهای بهداشتی اقدام نمایند.

 

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه به پیشنهادات استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مجوز داده می‌شود، اظهار داشت: استفاده از نیروهای بازنشسته در این مقطع مشکلی ندارد، همچنین مجوز به کارگیری دائم سه هزار نیروی پرستار و جدید داده می‌شود که این افراد برحسب ضرورت به استان‌ها تزریق خواهند شد.

 

 

کد خبر 904667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha