آیت‌الله نجومی در قلب مردم کرمانشاه جا دارد‌

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: مرحوم آیت‌الله سید‌ مرتضی نجومی در قلب مردم کرمانشاه قرار دارد.

حجت‌الاسلام محمد آفتابی مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،‌ به خبرنگار شبستان گفت: مرحوم آیت‌الله سید‌مرتضی نجومی شخصیت بسیار والایی داشتند و مردم کرمانشاه همگی مجذوب وی بودند.


وی افزود: مرحوم آیت‌الله نجومی علاوه بر اینکه عالمی برجسته و فقیهی وارسته بودند، هنرمندی چیره‌دست در زمینه خط ثلث نیز بود.


مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با اشاره به ابعاد شخصیتی آیت‌الله نجومی، عنوان کرد: ایشان در قلب مردم کرمانشاه جا دارد.


حجت الاسلام آفتابی به خاطرات دوران شاگردی در محضر آیت‌الله نجومی اشاره کرد و گفت: آیت‌الله نجومی در علوم فقهی و در مباحث هنری، استادی خبره و آموزگاری مهربان بود.


وی آیت‌الله نجومی را مردی ساده زیست و قانع دانست و تصریح کرد: ایشان در عین اینکه بزرگ شهر بودند، ساده زیستی را پیشه خود کرده بود و در تقوا و پرهیزگاری، زبانزد خاص و عام بود.


مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، افزود: مقام معظم رهبری در سفر اخیرشان به استان کرمانشاه به مقام علمی، هنری رفیع آیت‌الله نجومی اشاره کردند و ایشان را قله رفیع هنری کرمانشاه دانستند.


این مقام فرهنگی، خاطرنشان کرد: همه باید شخصیت این عالم وارسته و چهره ماندگار جهان اسلام را ارج نهند.


وی از جوانان خواست از زندگی اجتماعی و فردی مرحوم آیت‌الله نجومی الگو‌برداری کنند و این سعادت بزرگی برای ماست که ایشان را برای جوانان کرمانشاه، با افتخار الگو کنیم.


گفتنی است، اداره کل ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، در پی منویات مقام معظم رهبری، ماه آینده همایش بزرگداشت سه عالم روحانی برجسته کرمانشاهی، از جمله مرحوم آیت‌الله سید‌مرتضی نجومی را برگزار می‌کند.

پایان پیام/


 

کد خبر 84082

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha