ورود آخرین محموله گوشت قرمز در سال ۹۷ به کشور

دولت برای متعادل سازی قیمت گوشت قرمز اقدام به واردات این حصول کرده است و امروز آخرین محموله گوشت قرمز گرم برای تنظیم بازار این محصول با پرواز هواپیمایی هما از فرودگاه پیام وارد کشور شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، دولت برای متعادل سازی قیمت گوشت و جلوگیری از نوسانات شدید آن در آستانه نوروز اقدام به واردات محموله های سنگین گوشت قرمز کرده بود.

 

بر این اساس پنجشنبه 11 بهمن ماه یکی از سنگین ترین محموله های گوشت از طریق هوایی وارد کشور شد. وزن این محموله که شامل گوشت گوسفندی گرم بود به بیش از ۴۰ تن می رسید و واردات آن از کشور قزاقستان صورت گرفته بود. «محمد جعفری»، مدیرکل تامین دام و فراوری محصولات دامی در این باره به رسانه ملی گفته بود: «به صورت روزانه این واردات از طریق زمینی و دریایی نیز صورت می پذیرد تا نیاز بازار رفع شود ، اما این یکی از پر حجم ترین محموله هایی است که به صورت یکجا با این وزن وارد کشور شده است و با توجه به اعلام نیاز بازار این دست محموله ها به استان‌های مختلف ارسال می شود.»

 

پس از آن نیز مسئولان از ادامه روند واردات گوشت قرمز به کشور خبر داده بودند و 27 اسفند ماه وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست با مسئولان سازمان حمایت گفته بود که «برای واردات گوشت، ثبت سفارش زیادی صورت گرفته و بانک مرکزی تامین ارز آن را در اولویت گذاشت و حتی واردات گوشت قرمز هم آغاز شده است.»

 

«رضا رحمانی» اضافه کرده بود: «هم اکنون هم توزیع گوشت وارداتی با ارز 4200 تومانی را داریم و هم این که با ارز نیمایی واردات آغاز شده که در قیمت عرضه گوشت تاثیر خواهد گذاشت البته با این واردات پر حجم، آثار کاهش قیمت، بیشتر نمایان می شود.»

 

 حالا در ادامه این مسیر آخرین محموله گوشت قرمز گرم برای تنظیم بازار این محصول بامداد امروز (چهارشنبه 29 اسفندماه) با پرواز هواپیمایی هما از فرودگاه پیام وارد کشور شد. این محموله 31 تنی گوشت گرم از قزاقستان بارگیری و با هواپیمای بوئینگ 747 به ایران حمل شد.

 

گفتنی است: تاکنون 160 هزار تن گوشت قرمز سرد و تازه گوسفندی و گوساله منجمد برای تامین نیاز و تنظیم بازار وارد شده است. علاوه بر این، بخشی از گوشت مورد نیاز بازار از طریق واردات دام زنده به کشور تامین شده است./

 

 

کد خبر 774728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha