ولایت امام علی(ع) مسیر درست زندگی مسلمانان در هر عصر و زمان است

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه پیروان واقعی امام علی(ع) در هر عصر و‌ زمانی عاقبت بخیر خواهند بود، گفت: کسی که خود را در آغوش امام علی(ع) بیندازد کار خود را درست کرده و اگر این اتفاق بیافتد امثال حججی ها امروز با این درجه از ایمان پدید می‌آیند.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «سید مهدی خاموشی» در مراسم روز میلاد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) که در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر برگزار شد با اشاره به سخنی از پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: رسول خدا (ص)سعی در معرفی امام علی(ع) به عنوان جایگزین خود بود اما پذیرش آن در جامعه وجود نداشت.

وی ادامه داد: ‌پیرو این اتفاق از سوی خداوند متعال پیام آمد که «ای رسول حکم خدا را بیان کن حتی اگر مردم پذیرش آن را نداشته باشند»، خداوند متعال خطاب به رسول خود فرمودند« ای رسول تحت تاثیر اقوام و صحبت های آنها قرار نگیر زیرا آنها می خواهند تو را از تصمیمت منصرف کنند».

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: سخنان خداوند خطاب به پیامبرنشان می دهد که جمعیت آن زمان به دنبال دنیا بودند و خداوند به رسول خود تاکید کرد گوش به اطرافیان نکند.

حجت الاسلام خاموشی تاکید کرد: در روایت آمده است «کسانی که علی بی ابیطالب را قبول ندارند در آن دنیا برصورت آنها نشانه هایی از گداختگی وجود دارد»،باید قدر نعمت را بدانیم ، شکر نعمت ها قرار دادن آن نعمت در مسیرش است و اگر شما نامت را از مسیرش دور کنید خدا مصائب بر شما وارد می کند.

وی افزود: در طول تاریخ ؛دنیا مسلمانان زیادی را به خود دیده است، داعش ادعای مسلمانی و حق طلبی داشت اما آنها ولایت نداشته و نعمت را از مسیرش خارج کردند، امروز ولایت نعمتی است که باید از آن بهره ببریم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: مسلمان واقعی کسی است که بر آنچه خداوند گفته است عمل کند، خداوند به پیامبر فرمود« اگر علی را معرفی نکنی دین خود را کامل نکرده ای»، در همین شرایط به پیامبر(ص) بابت نعمت  حضرت علی(ع) چشم زخم‌ می زدند، حسد در قوم پیامبر(ص) زیاد بود، در همین راستا امام صادق(ع) می فرمایند « قرآن خود علی(ع) است، در جنگ صفین امام علی(ع) دید قرآن بر نیزه است و گفت قرآن من هستم اما کسی متوجه این واقعیت نشد.»

حجت الاسلام خاموشی با اشاره به سوره طلاق تصریح کرد: در این سوره آمده است «برای کسانی که اهل عمل به دین نیستند وعده بدی در راه آنهاست پس تقوا پیشه کنید»، رسول محور قرائت قرآن است، رسولی که خود قرآن و علی را معرفی می کند به این معناست که علی بر حق است.

وی در پایان با اشاره به اینکه پیرو واقعی علی بن ابی طالب(ع) عاقبت به خیر خواهد شد، گفت: کسی که خود  را در آغوش علی بن ابی طالب(ع) بیندازد کار خود را درست کرده است، اگر این اتفاق بیافتد امثال حججی ها امروز با این درجه از ایمان پدید می آیند.

کد خبر 774723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha