آرامش و امنیت در عبادت و انس با خداوند است

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه آرامش و امنیت در عبادت و انس با خداوند است، گفت: در ماه رجب رحمت الهی ریزش فراوان دارد و معتکفان خود را در معرض این ریزش رحمت الهی قرار می دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان  از بیرجند، حجت الاسلام « احمد رضایی» امروز (29 اسفند) در جمع خواهران معتکف مسجد محمد رسول الله (ص) این شهر اظهار کرد: در آستانه سال نو و در ماه پربرکت رجب معتکفان مهمان خداوند هستند لذا باید از لحظه لحظه این فرصت استفاده کنند.
 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به حضور جوانان مشتاقی که برای اعتکاف وارد این مسجد شده‌‌اند، گفت: اعتکاف برای نزدیک شدن به خداوند است و سه روز روزه داری و دوری از زندگی روزمره برای توجه به خدا و معنویات بسیار باارزش است.
 

حجت الاسلام رضایی با تاکید بر اینکه باید از فرصت ماه رجب برای استغفار و نیاش استفاده کنیم، افزود: در ماه رجب رحمت الهی ریزش فراوان دارد و معتکفان خود را در معرض این ریزش رحمت الهی قرار دادند و به دعوت خداوند لبیک گفتند و سه روز در مساجد معتکف شدند.
 

وی ادامه داد: امام صادق(علیه السلام) برای بیان کرامت و فضیلت ماه رجب می فرمایند: آن گاه که قیامت برپا می شود منادی الهی فریاد می زند که « إینَ الرجبیون؟» کجایند آنان که ماه رجب را گرامی داشتند و از آن بهره ها بردند.
 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه معتکف شدن سرمایه باارزش و زیبای زندگی است، عنوان کرد: دشمن امروز تلاش می کند تا عبادت را کمرنگ کند و بسیاری از مشکلات و بدبختی ها جامعه برای این امر است.
 

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه هر چه عبادت کمتر شود بیشتر ضربه می خوریم و جامعه ناامن می شود و و بنیان خانواده ها فرو می پاشد، افزود: آرامش و امنیت در عبادت و طاعت و انس با خداوند است و هیچ چیزی جزء عبادت و بندگی خدا آرامش بخش نیست.
 

وی با تاکید بر اینکه لذت و شادی در بندگی خدا است و گناه روح انسان را آلوده می کند و او را دیر یا زود نابود می کند، گفت: فضای مجازی و ماهواره آلوده برای کسی آرامش آور نیست بلکه آرامش در «أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ القُلُوبُ» است.
 

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه اعتکاف کلاس درس و دانشگاه است و عبادت سیره عملی معصومین به عنوان بهترین بندگان خداوند بوده است، بیان کرد: اکنون زمان دعا کردن است و هر چه از خداوند برای دیگران بخواهیم به ما هم داده می شود.
 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در تمام رفتار‌های ائمه اطهار (علیهم‌السلام) برای ما محبان درس‌هایی نهفته است، اظهار داشت: حضرت فاطمه (سلام الله علیها) پیوسته همسایه را بر خویش مقدم می‌‏داشت و در مناجات‌های خود برای آنان دعا و خیرشان را از خداوند طلب می‌کرد.
 

حجت الاسلام رضایی افزود: امام حسن مجتبی (علیه السلام) در روایتی می‌فرماید: مادرم زهراء (سلام الله علیها) را در شب جمعه دیدم که تا سپیده صبح مشغول عبادت و رکوع و سجود بود و مؤمنان را یک به یک نام مى‌برد و دعا مى‌کرد، اما براى خود دعا نکرد. عرض کردم: مادر جان! چرا براى خودتان دعا نمى‌کنید؟ ایشان فرمود: فرزندم اول همسایه، بعد خانه (خویش).
 

وی به آثار و برکات فراوان اعتکاف اشاره کرد و گفت: پیامبر گرامى اسلام(صلى الله علیه وآله) فرمودند: « هر کس از روى ایمان و باور قلبى، و براى تحصیل رضایت پروردگارش، معتکف شود، تمام گناهان گذشته اش بخشیده مى شود».
 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه اعتکاف مانند حج است، ادامه داد: محرمات اعتكاف، انسان را به ياد حج می اندازد، معتكف همانند حاجی بايد برخی اعمال را كه تا قبل از محرم شدن بر او حلال بود ترک کند.

    

 

کد خبر 774711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha