آغاز طرح آرامش بهاری در ۳۹ بقعه متبرکه خراسان‌شمالی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: همزمان با سراسر کشور طرح آرامش بهاری در ۳۹ بقعه متبرکه و شاخص استان آغاز شده و از زائران و مسافران در ایام نوروز میزبانی می‌کنند.

حجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بجنورد گفت: طرح آرامش بهاری از امروز تا ۱۵ فروردین‌ماه سال آینده در آستان ۳۹ بقعه متبرکه و شاخص استان برپا می‌شود.


وی ادامه داد: در قالب طرح آرامش بهاری اجرای برنامه‌های ویژه تحویل سال نو، اعزام مبلغان بومی و اعزامی از قم به چندین بقعه شاخص استان، پاسخگویی به مسائل شرعی، شبهات و مشاوره وقف و خانواده در دستور کار قرار دارد.


حجت الاسلام آسوده برپایی غرفه نقاشی، کودک و نوجوان و خیمه‌های معرفت و اقامه نماز جماعت در امامزادگان را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: قبل از اجرای طرح نیز مراسم غبارروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه انجام می‌شود.


وی برپایی ایستگاه صلواتی، فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ وقف، فعالیت‌های فرهنگی در امامزاده‌ها و گسترش معارف اهل بیت(علیهم السلام) و قرآنی و تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی در عید نوروز و خدمت‌رسانی مطلوب به زائران اماکن متبرکه را از دیگر اهداف اجرای طرح بهاری عنوان کرد.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با بیان اینکه تعدادی از مساجد و بقاع متبرکه نیز برای اسکان اضطراری مردم در مواقع بحران آماده‌سازی می‌شود، افزود: همچنین افزون براین مهم، هشت امام‌زاده شاخص در مسیر ورودی تا خروجی استان از قبیل امامزاده سید‌عباس، سید اسماعیل بابا امان و ایوب نبی در بجنورد، حمزه رضا و عبدالرضا در شیروان نیز که دارای زائرسرا هستند برای اسکان زائران و مسافران در نظر گرفته شده است.

 


وی بیان داشت: خراسان‌شمالی دارای پنج هزار و ۶۱۰ موقوفه و ۱۱ هزار و ۶۹۰ رقبه و ۱۶۸ بقعه متبرکه در سطح استان است.

کد خبر 774700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha