سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور «هنر دفاع» آغاز شد

همزمان با حضور کاروان های راهیان نور در خوزستان، سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با عنوان «هنر دفاع» با حضور پنج اثر منتخب در یادمان های دفاع مقدس خوزستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، همزمان با حضور کاروان های راهیان نور در خوزستان، سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با عنوان «هنر دفاع» با معرفی آثار برگزیده منتخب به دبیری دکتر علی اصغر جعفری ریاست سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس کشور در یادمان های دفاع مقدس خوزستان آغاز شد.

 

این همایش با هدف ترویج فرهنگ و هنر دفاع مقدس و رونق بخشی به جریان عظیم و مردمی راهیان نور از (دوشنبه 27 اسفند) آغاز به کار کرده و تا (دوشنبه 12 فروردین) در یادمان های دفاع مقدس خوزستان برگزار می شود.

 

به گفته دبیر این همایش، نمایش های منتخب آثاری فاخر و متناسب با اهداف همایش هستند که با برنامه ریزی های به عمل آمده بیشترین اجراها را در یادمان شلمچه است.

 

نمایش های «55 دقیقه» به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان، «نسیم» به کارگردانی حسام الدین شریعتمداری از لرستان، «هفت سین» به کارگردانی مالک آبسالان از ایلام، «دیروز تو، امروز ما» به کارگردانی معصومه عموری از خوزستان و «راز دیوان» به کارگردانی محمود عیسی پور از البرز، توسط هئیت کارشناسی و داوری برای حضور در سومین همایش انتخاب شدند.

 

همچنین مصطفی بوعذار هنرمند شناخته شده تئاتر کشور به عنوان مجری طرح و دبیر اجرایی سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور «هنر دفاع» همکاری دارند.

 

این همایش به همت سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس کشور و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای سومین دوره در سطح یادمان های دفاع مقدس خوزستان برگزار می شود.

 

کد خبر 774643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha