۷۶۶ معتاد در مراکز اقامتی میان مدت اسکان داده شدند / ساماندهی ۴۹ زن کارتن خواب

آزرمی گفت: تعداد ۷۶۶ از بیماران در ۱۰ مرکز اقامتی میان مدت تحت نظارت سازمان بهزیستی تحت درمان قرار گرفته که ۴۹ نفر از این افراد زنان هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «حمید آزرمی» امروز (سه شنبه 28 اسفند) در جمع خبرنگاران گفت: طرح جمع آوری بیماران متجاهر از چهاردهم اسفند توسط مدیریت و نظارت حوزه امور پیشگیری بهزیستی شهرستان شیراز مانند سال های گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

مدیر بهزیستی شیراز با اشاره به اجرای همه ساله این طرح توسط بهزیستی شیراز، بیان کرد:معتادان متجاهر از سطح شهر جمع آوری و به مراکز اقامتی میان مدت دارای مجوز انتقال و ساماندهی می شوند.

 

وی افزود: این افراد در مراکز اقامتی ابتدا توسط پزشک مرکز ویزیت می شوند و بعد از پذیرش و ارائه لباس و پوشاک، توسط روانشناسان مراکز مصاحبه صورت گرفته و مشکلات روحی و روانی آنان مورد بررسی قرار می گیرد.

 

آزمی با بیان اینکه مدت اقامت بیماران در این مراکز از یک تا سه ماه است، اظهار کرد: در طول دوره اقامت توسط مددکار مراکز با خانواده آنان تماس گرفته می شود، در حال حاضر تعداد 766 از بیماران در 10 مرکز اقامتی میان مدت تحت نظارت سازمان بهزیستی تحت درمان قرار گرفته که 49 نفر از این افراد زنان هستند.

 

مدیر بهزیستی شیراز با بیان اینکه تعداد 400 نفر دیگر از این افراد در مرکز دولتی ماده 16 تحت درمان دارویی و روانشناسی و مددکاری قرار دارند، خاطرنشان کرد: هزینه نگهداری بیماران درمرکز اقامتی میان مدت روزانه 150 هزار ریال و در مرکز ماده 16 مبلغ 160 هزار ریال است و بعد از ترخیص بیماران در قالب طرح مدیریت مورد در خصوص اشتغالزایی بیماران و حمايت های خانواده توسط مددکاران مرکز و کلنیک های مددکاری طرف قرارداد اقدامات لازم انجام می شود.

کد خبر 774613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha