۹ پارکینگ موقت در تعطیلات راه اندازی می شود / راه اندازی اتوبوس ها و تاکسی ها گردشگری

زوربخش با اشاره به راه اندازی اتوبوس ها و تاکسی های گردشگری در ایام نوروز گفت: ۹ پارکینگ موقت با ظرفیت ۹۲۹ خودرو در ایام نوروز در شیراز راه اندازی می شود و در مجموع ۲۱ هزار و ۳۰۰ پارکینگ خودرو در تعطیلات نوروز برای گردشگران فعال است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «مجتبی زوربخش» روز گذشته (دوشنبه 27 اسفند) در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات حوزه حمل و نقل در ایام تعطیلات نوروزی، گفت: 6 دستگاه اتوبوس گردشگری مجهز به راهنمای گردشگری در ایام تعطیلات نوروز برای شیراز در نظر گرفته شده تا به صورت رایگان به شهروندان و مسافران نوروزی خدمات ارائه دهند.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به برگزاری تورهای گردشگری رایگان در ایام تعطیلات، افزود: شهروندان و مسافران می توانند با استفاده از این اتوبوس های گردشگری از اماکن شاخص شیراز نظیر حرم مطهر شاهچراغ (ع)، مجموعه زندیه، باغ ارم، دروازه قرآن، آرامگاه های حافظ و سعدی بازدید کنند.

 

وی بیان کرد: مدت زمان هر تور چهار ساعت است، همچنین با هدف خدمات رسانی به گردشگران نوروزی، تاکسی های ویژه گردشگری در شیراز راه اندازی شده و این وسایل نقلیه در ایام نوروز در مقابل اماکن مذهبی و گردشگری نام برده، مستقر خواهند شد.

 

زوربخش با اشاره به شستشو و رنگ آمیزی 750 دستگاه اتوبوس شهری، عنوان کرد: 9 پارکینگ موقت با ظرفیت 929 خودرو در ایام نوروز در شیراز راه اندازی می شود و در مجموع 21 هزار و 300 پارکینگ خودرو در تعطیلات نوروز برای گردشگران و شهروندان شیرازی فعال است.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: دوربین تردد شمار در پنج ورودی کلانشهر شیراز نصب شده و از این طریق، مدیریت لحظه ای ترافیک و هماهنگی با پلیس راهور، اورژانس و سایر نهادهای ذی ربط انجام خواهد شد.

 

وی تآکید کرد: شهروندان و مسافران نوروزی می توانند انتقادها و شکایت های خود را از نحوه خدمات رسانی در ایام نوروز از طریق تماس با شماره تلفن 32910 اطلاع دهند.

 

کد خبر 774468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha