سهمیه سوخت مرزنشینان تا قبل از پایان سال واریز می‌شود

معتمدیان از پیگیری های فراوان برای پرداخت سهمیه سوخت مرزنشینان استان خبر داد و گفت: سهمیه سوخت مرزنشینان استان نسبت به قبل ۵ درصد افزایش و تا قبل از عید نوروز پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمد صادق معتمدیان» شامگاه (27 اسفند) در کارگروه فروش سوخت مرزنشینان استان با بیان اینکه مرزنشینان استان بر گردن همه ما حق دارند، چراکه در تامین امنیت به نظام اسلامی کمک زیادی می کنند، اظهار داشت: در راستای کمک به معیشت مرزنشینان استان، در کارگروه فروش سوخت که امشب برگزار شد، تصمیمات ویژه ای برای مرزنشینان گرفته شد.

 

وی افزود: طبق مصوبه جدید کارگروه مرزنشینان، این کارگروه از حوزه امنیتی استانداری به حوزه اقتصادی محول شد که با توجه به فعالیت های اقتصادی کارگروه اقتصادی، برکات بیشتری را برای مرزنشینان به همراه خواهد داد.

 

مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه طبق پیگیری های صورت گرفته از طریق وزارت نفت و وزارت کشور، سهمیه سوخت مرزنشینان استان از یک و نیم میلیون لیتر به 10 میلیون لیتر در اسفند ماه افزایش پیدا کرد که این مهم به ماندگاری و بهبود معیشت مرزنشینان کمک فراوانی خواهد کرد و سبب مهاجرت معکوس مرزنشینان ساکن در حاشیه شهرها به روستاهای مرز خواهد شد.

 

وی ادامه داد: فروش سهمیه سوخت مرزنشینان به مزایده گذاشته شد و عواید حاصله از فروش سوخت، 20 درصد آن که متعلق به مرزنشینان است در حال حاضر به طور کامل به حساب استانداری واریز شده و تا چند روز آینده(قبل از پایان سال)، 50 درصد از این مبلغ به حساب افرادی که کارت مرزنشینی دارند واریز خواهد شد.

 

وی بیان داشت: در گذشته تنها 15 درصد از عواید حاصل از فروش سوخت مرزنشینان به آنها پرداخت می شد که با پیگیری های صورت گرفته این میزان به 20 درصد افزایش پیدا کرد و امید می رود در آینده شاهد افزایش بیشتر این میزان تعیین شده هم باشیم تا کمکی به بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان استان که مرزبابان کشور هستند باشد.

 

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: کمک به بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان، مهاجرت معکوس آنها از شهر به روستا و حفظ جمعیت در روستاها را در برخواهد داشت که برکات و تاثیر زیادی در برقراری امنیت در مرزها دارد.

 

 

کد خبر 774447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha