اختتامیه سومین دوره جشنواره علامه حلی (ره) برگزار شد

سومین دوره جشنواره استانی علامه حلی (رحمت الله علیه) امروز چهارشنبه ۲۲اسفند با معرفی برگزیدگان در آمل به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از آمل، سومین دوره برگزاری جشنواره علامه حلی در مازندران که یک جشنواره ویژه پژوهشی مختص طلاب زیر 31 سال است، در 10 گروه علمی پژوهشی، شامل رشته های تفسیر و علوم قرآنی، علوم حدیث و درایه، کلام، اخلاق و تربیت، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و منطق، اصول فقه، تاریخ اسلام و تشیع، ادبیات، علوم انسانی (مرتبط با حوزه دین) برگزار شد.

 

 در این دوره تعداد 600  اثر از حوزه علمیه خواهران مازندران، 362 اثر ازحوزه علمیه شهرستان بابل و 198 اثر هم از حوزه علمیه برادران مازندران به این جشنواره ارسال شد .

 

 از تعداد یکهزار و ۱۶۰اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره، 63 اثر موفق به کسب رتبه شدند که از میان آنها، چهار اثر برگزیده رتبه 1، بیست و یک اثر برگزیده رتبه2، شانزده اثر برگزیده رتبه 3 و بیست و دو اثر حائز رتبه شایسته تقدیر شدند.

 

در این دوره از جشنواره بیشترین اثر مربوط به رشته اخلاق و تربیت اسلامی  و کمترین تعداد اثر در رشته علوم حدیث بوده است.

حجت الاسلام «محمد صادق فاضل» در این مراسم گفت: متاسفانه در حال حاضر عده ی بسیار کمی از طلاب حوزه های علمیه در بخش پژوهش ورود پیدا کردند عده ی کثیری از طلبه های حوزه وارد بخش سیاست و اجرائیات شدند.

 

وی افزود: تاکید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) ارائه پژوهش های دینی است که این مسئله یکی از رسالت های مهم حوزه علمیه می باشد .

 

دبیر جشنواره علامه حلی (رحمت الله علیه) بیان کرد:  هدف از برگزاری این جشنواره ها نیز تقویت انگیزۀ پژوهش، شناسایی استعدادهای پژوهشی و تلاش علمی طلاب جوان حوزه‌های علمیه و تشویق آنان می باشد.

 

وی از رشد ده برابری ارسال آثار در کشور از سال 87 تا کنون خبر داد و گفت: با توجه به  این میزان رشد در کشور و همچنین رشد تقریبا 5 برابری در استان در طول سه سال برگزاری این جشنواره می توان نتیجه گرفت که این جشنواره در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است.

 

 در اختتامیه این جشنواره 4 اثر از آثار برگزیدگان برای حاضرین ارائه شد و در پایان این مراسم، نویسندگان 63 اثر برگزیده  معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

از میان آثار برگزیده، دو اثر متعلق به طلاب حوزه علمیه برادران مازندران، 19 اثر از حوزه علمیه شهرستان بابل و 42 اثر هم متعلق به حوزه علمیه خواهران استان می باشد.

 

به گزارش  شبستان جشنواره علامه حلی (رحمت الله علیه) در سال 1387 توسط معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه برادران راه‌اندازی شد که دهمین دوره کشوری این جشنواره در 16 اسفند ماه در قم برگزار شد و  استان مازندران نیز سه دوره است که در این جشنواره شرکت می کند.

کد خبر 773191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha