مدیران مسئول افکار مردم هستند

آیت الله عبادی با بیان اینکه مدیران مسئول افکار مردم هستند، گفت: عده ای از جمله پدر و مادر و مسئولین به خاطر تاثیرگذاری بر جامعه هم بار خود و هم بار دیگران را باید بکشند و مسئولان در قیامت باید پاسخ بدهند که در دوران مسئولیت خود چه کرده اند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (22 اسفند) در دیدار با جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران به مناسبت بزرگداشت روز شهید اظهار داشت: انسان ها با یکدیگر بسیار متفاوت هستند و رمزش این است که برخی از انسان ها در موضوع شناخت و معرفت جهان هستی، شناخت خویشتن، معاد، وظیفه و آفات به هر دلیلی دست پیدا کرده اند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اینگونه افراد یک سیر و حرکتی از مبدا تا مقصد در نقشه راه تعیین شده توسط خداوند متعال را می پیمایند و برای انسانی که دارای بینش شناخت و معرفت است هیچ کار تکراری ندارد و کار امروزش شاید مشابه کار فردا باشد اما تکرار نیست مشابه هم بودن تکرار محسوب نمی شود بلکه انسان را به اهدافش نزدیک می کند و هر عملی که انجام می دهد یک کار جدیدی است.

 

وی ادامه داد: اگر کسی به اندیشه شناخت و معرفت دست نیابد نه از گذشته چیزی فهمیده و نه به دنبال آفات خود رفته است و نه برای آینده برنامه ای دارد و فقط مثل سایر موجودات تمام کارش تکراری است.

 

دنیا و تفکر تنگ مثل مردار است

آیت الله عبادی به آیه ای از قرآن کریم اشاره کرد و گفت: در این آیه شریف آمده که آن کسی که به یاد خدا است و با معادشناسی و خود شناسی در فضای وسیع با هدف متعالی و سیر الله آشناییت دارد و آن کس که از این راه باز بماند دچار یک زندگی تنگ می شود که از قبر یک کافر نیز تنگ تر است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: این همه کشتن انسان ها، دزدی ها، حقوق های نجومی و مظلوم کشی موجود در دنیا به خاطر همبن زندگی و فرهنگ تنگ است و خیال می کنند تمام هستی در یک لقمه چرب خلاصه شده است و این نوع افراد از بدترین نوع حیوانات محسوب می شوند.

 

وی با بیان اینکه در روایات آمده که دنیا و تفکر تنگ مثل مردار است، گفت: دل انسان با ایمان بسیار وسیع است و هدایت و نجات همه را از خدا می خواهد مانند پیامبر اکرم (ص) که برای همه خیر درخواست می کردند و به فکر انجام وظیفه خود یعنی نجات و هدایت بشر بودند.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه فاصله بین اندیشه ها زیاد است، افزود: تمام خصوصیات انسان در نوع اندیشه آن خلاصه می شود و کسی که با ایمان است اگر رئیس هم شود به صندلی خود توجه نمی کند بلکه تنها به وظیفه خود توجه دارد.

 

مسئولین مسئول افکار مردم هستیم

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه ما مدیران مسئول افکار مردم هستیم، ادامه داد: سهل انگاری برخی از مسئولین باعث می شود که مردم طور دیگری فکر کنند و مسئولین چه قدر در جهت افکار، اخلاص، ایمان و ارزش های فرهنگی مردم سرمایه گذاری کرده اند و ای وای بر ما به کجا می رویم.

 

وی با توجه به اینکه هر کسی در قیامت مسئول کار خودش است، در ادامه بیان کرد: اما عده ای از جمله پدر و مادر و مسئولین به خاطر تاثیرگذاری بر جامعه هم بار خود و هم بار دیگران را باید بکشند و مسئولین در قیامت باید پاسخ بدهند که در دوران مسئولیت خود چه کارهایی انجام داده اند.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه اگر اندیشه انسان درست شود همه امور خوب خواهد شد، گفت: یک عده با این اندیشه که جامعه بشری از دست ستمگران رها شود همه چیز را برای خدا رها و به سمت این هدف حرکت می کنند مانند شهدا، ایثارگران و آزادگان که این اندیشه را از اهل بیت (علیهم السلام) یاد گرفته اند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: بالاترین اندیشه همان تفکر ایمانی است که انسان تا موقع زندگی کردن در دنیا خود را مسئول دیگران بداند و تا وقتی که تسلیم امر الهی است به هر نحوی که اجلش برسد برای او خیر خواهد بود چرا که اندیشه خود را خیرخواهانه ساخته است.

 

در پایان این جلسه با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و رئییس بنیاد شهید و ایثارگران خراسان جنوبی سند هویتی شهیدین اربابی رونمایی شد و این دو شهید پدر و پسر بودند که در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت نائل آمدند.

 

 

کد خبر 773181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha