وقتی حجم ها نمود سه بعدی نقاشی ها می شوند

گالری خیال موسسه صبا نو میزبان آثاری خیال انگیز، متاثر از داستان‌های عهد عتیق و جهان باستان است که هنرمند آن با پیوند سنگ، فلز و چوب در صدد بیان تفکرات درونی خود از طریق فرم و متریال است.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، بیش از 40 اثر حجم و نقاشی با فرم‌های انتزاعی از ناصر گیو از روز گذشته، دوشنبه 4 مهر در گالری خیال نو به نمایش درآمده است، که متعلق به یک دوره کاری 5 ساله است.


وی درخصوص آثاری که در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته است گفت: «همیشه علاقه‌مند بودم به گونه‌ای از مواد و ابزار کار خود برای خلق آثار هنری بهره جویم که بیننده هنگام دیدن اثر من پیش از آن‌که تفکر مرا ببیند، موقعیت و خاصیت آن ماده را ببیند و در ورای آن به تفکرات و اندیشه من برسد. از آنجایی که من و تفکراتم وابستگی بسیار زیادی به جهان باستانی داریم و حسی از وجود مشترکات بین تمام نسل‌ها وجود دارد، بیشتر آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه، بیننده را به یک جهان نوستالژیک باستانی متصل می‌کند.»


این مجسمه‌ساز درخصوص برخی از علائم و نشانه‌هایی که بر روی آثار او به چشم می‌خورد گفت: «بسیاری از علائم و نشانه‌ها در آثار گذشتگان به چشم می‌خورد که می‌دانیم از طریق آن ارتباط برقرار می‌کردند حال آنکه ممکن است به تنهایی معنای خاصی نداشته باشند. علائمی که روی سنگ‌ها و مجسمه‌های این نمایشگاه طراحی شده است به طور مستقیم تداعی کننده مفهوم خاصی نیستند ولی می‌تواند کدی باشد که هر ذهنی تعبیر خود را از آن دریافت کند.»


سروش دبیری مدیر طرح و برنامه موسسه فرهنگی هنری صبا نیز درخصوص آثار ناصر گیو و نوع برخوردی که او با حجم دارد گفت: «دید و نگاه این هنرمند به حجم و نشان دادن آن با ترکیبی از نقاشی و مجسمه تازگی دارد و جذاب است. آثار این نمایشگاه به دو بخش نقاشی و حجم تقسیم می‌شوند. نقاشی‌ها به نوعی دو بعد شده حجم‌ها هستند و درواقع حجم‌ها عنصر قالب این نمایشگاه را تشکیل می‌دهد که با مفاهیم مد نظر هنرمند، مخاطب را جذب می‌کنند.»


بنابر گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه به خیابان ولی عصر، خیابان طالقانی غربی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125 مراجعه کنند. این نمایشگاه تا 28 مهر همه روزه بجز ایام تعطیل، از ساعت 10 لغایت 18 ، میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.
 

پایان پیام/

کد خبر 70138

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =