جشنواره رضوی باعث ترویج فرهنگ اصیل ولایی بین جوانان می شود

فرماندار شهرستان گچساران، برگزاری جشنواره رضوی را موجب تقویت روحی، مذهبی و اشاعه فرهنگ اصیل ولایی و دفاع از مقام ولایت و امامت در بین جوانان و نوجوانان دانست.

به گزارش خبرگزاری شبستان از یاسوج، سید اکبر علیزاده، امروز در نشست ستاد ساماندهی جشنواره رضویدر شهرستان گچساران گفت: رسالت جشنواره رضوی هدایت اندیشه های صاحب قلم و فکر در راستای سیره حضرت امام رضا (ع) است.

 

علیزاده با اشاره به اینکه جشنواره رضوی یکی از مهم ترین جشنواره های معنوی در سطح کشور است افزود: می بایست با برگزاری چنین جشنواره هایی سیره و روش ائمه معصومین به خصوص امام رضا(ع) را در بین مردم جامعه نهادینه شود.


وی تصریح کرد: زمینه ‌سازی شکوفایی استعدادهای فرهنگی‌، هنری‌، مذهبی و نخبه‌ پروری در کنار ایجاد روحیه نشاط در جامعه از اهداف دیگر برگزاری چنین جشنواره‌ هایی پرمحتوی است.
 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران نیز در این جلسه گفت: جشنواره هنرهای تجسمی 'دعای باران' نیز می تواند شاخص مهمی در رشد، اعتلا و ترویج هنر فرهنگی و دینی در کنار جشنواره رضوی در سطح جامعه باشد.
 

سید زمان علی پور افزود: امید است برگزاری جشنواره رضوی در این شهرستان بتواند تأثیر مهمی در جهت ترویج فرهنگ مذهبی در سطح استان و شهرستان گچساران داشته باشد.
 

وی اظهار داشت: برای معرفی بیشتر امامزاده ها و اماکن متبرکه این شهرستان در سال جاری، جشنواره رضوی در حرم بی بی حکیمه (س) شهرستان گچساران برگزار می شود.

 

گفتنی است، جشنواره سفرنامه نویسی و خاطره نویسی رضوی در هفت مهر ماه سالجاری همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت در مرقد مطهر حضرت بی بی حکیمه (س) شهرستان گچساران شروع می شود.
پایان پیام/

 

کد خبر 70137

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =