هنرمندان و نویسندگان عرصه دفاع مقدس تجلیل می شوند

آیین نکوداشت و تجلیل از هنرمندان و نویسندگان عرصه دفاع مقدس به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تبریز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از آذربایجان شرقی، حسین نجفی، مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری تبریز، امروز (5 مهر) با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به عنوان یکی از نهادهای فرهنگی شهر تبریز، همراه با مردم شهر تبریز، یاد و خاطره شهدای گرانقدر سال های دفاع مقدس و خاطره آفرینان آن سال ها را گرامی می دارد.


وی افزود: پاسداشت افرادی که در حماسه هشت سال دفاع مقدس با دلاوری و از جان گذشتگی، برای میهن عزت و افتخار آفریدند، وظیفه ای بر دوش تمام فعالان فرهنگی و افراد مرتبط با برنامه ریزی های اجتماعی است، به همین علت و همزمان با هفته دفاع مقدس، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز آیین نکوداشت و تجلیل از هنرمندان و نویسندگان عرصه مقدس در استان برگزار می کند.


نجفی قدردانی از کوشش ها و مجاهدت های نویسندگان و هنرمندان حوزه دفاع مقدس را علت اصلی برگزاری این آیین معرفی کرد و گفت: این آیین برای تجلیل از جمعی از هنرمندان ارجمند رشته های مختلف فرهنگی و هنری برگزار می شود که توانمندی و تخصص خود را در راه حفظ و معرفی آثار و ارزش های دوران دفاع مقدس به کار بستند و آثاری بدیع و ارزشمند آفریدند.


نجفی بر ضرورت انتقال آموزه ها و دلاوری های بی آلایش هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان جامعه گفت: این حق همه افراد جامعه به خصوص نسل های جوان جامعه است که بدانند این آب و خاک چگونه و با تحمل چه مشقاتی از دست بیگانگان مصون مانده و استقلال خود را حفظ کرده است و در این راه، نویسندگان و هنرمندان، نقشی موثر و ماندگار می توانند داشته باشند.


وی در پایان از عموم علاقه مندان دعوت کرد روز پنجم مهرماه، ساعت 18 با حضور در مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز واقع در ابتدای سربالایی ولیعصر در مراسم با راهیان سپیده دم، ویژه نکوداشت جمعی از هنرمندان حوزه دفاع مقدس شرکت کنند.

 

پایان پیام/
 

کد خبر 70122

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =