ششمین جشنواره منطقه‌ای شاهنامه‌خوانی لردگان گشایش یافت

ششمین جشنواره منطقه‌ای شاهنامه‌خوانی لردگان امروز(5مهر) با حضور 16 شاهنامه‌خوان و نقال برتر در سالن تربیت‌بدنی شهر لردگان کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از چهارمحال و بختیاری، علی‌رحم شیخی، دبیر اجرایی ششمین جشنواره منطقه‌ای شاهنامه‌خوانی لردگان امروز(5مهر) در آیین گشایش این جشنواره گفت: این جشنواره در دو بخش شاهنامه‌خوانی و نقالی و با شرکت هنرمندانی از استان‌های خوزستان، لرستان، کهکلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.


وی با بیان اینکه بیش از 50 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، افزود: از این تعداد بر اساس رای هیئت داوران 8 اثر در بخش نقالی و 8 اثر در بخش شاهنامه‌خوانی به بخش پایانی جشنواره راه پیدا کرده‌ که امشب نفرات برتر انتخاب و معرفی می‌شوند.


شیخی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: تلاش در راستای رشد و بالندگی در عرصه این هنر اصیل و شناسایی استعدادهای شاهنامه‌خوانی و نقالی و ارتقای این هنر در بین جوانان از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره است.


سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لردگان در ادامه با اشاره به جایگاه شاهنامه در ادبیات کشور، افزود: شاهنامه یکی از آثار ادبی ایران زمین است که هویت ایرانیان در آن نهفته است و برپایی آیین‌های فرهنگی همچون شاهنامه‌‌خوانی گامی بلند در زمینه احیای فرهنگ و هنر این مز و بوم است.


شیخی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس تصریح کرد: هفته فاع مقدس فرصت بسیار خوبی است تا هنرمندان و شاعران کشور در برزگداشت و حفظ یاد و خاطره رزمندگان 8 سال دفاع مقدس آثار فاخر و ارزشی خلق کنند.


وی افزود: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس حماسه‌های بزرگی آفریدند و با نثار خون خود سرافرازی و سربلندی برای ایران اسلامی به ارمغان آورند که باید این دلاوری‌ها و رشادت‌ها در آثار و نوشته‌های هنرمندان نمود بیشتری پیدا کند.


گفتنی است آثار ششمین جشنواره منطقه‌ای شاهنامه‌خوانی لردگان توسط استادان کوروش اسدپور، علی حافظی و دکتر محمد حکیم آذر داوری شده و نفرات برتر امشب معرفی و تقدیر می‌شوند.


پایان پیام/

 

کد خبر 70112

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =