گسترش رویکرد جایزه شهیدآوینی به نفع سینمای مستند است

قاسم خان گفت: با تغییر رویکرد جایزه آوینی و نگاه مدیران برگزار کننده ، مستندها در حوزه‌های مختلف از جمله انقلاب مورد بررسی و ارزیابی می شوند که این امر به نفع سینمای مستند کشور تمام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، علیرضا قاسم‌خان درباره فیلم مستند که در این دوره از جایزه به دبیرخانه ارایه شده است، گفت: فیلم «سمت خاموش یک عکس» یکی از فیلم‌های مجموعه شش قسمتی است که به روایت انقلاب می‌پردازد. این فیلم را با رویکرد نگاهی به سال‌های 57 و پیروزی انقلاب اسلامی ساختم.


وی در ادامه افزود: مستند «سمت خاموش یک عکس» درباره عکس روز 19 بهمن ماه 57 و حضور فرماندهان نیروی هوایی در دیدار با امام خمینی (ره) است. در این فیلم با مسئول برگزاری این مراسم صحبت کردیم. عکاسی که عکس را گرفته بود، افسرانی که در مراسم حضور داشتند . فیلم بر اساس اسناد و گفت و گوها ساخته شد و مستندی روایی است . برای ساخت فیلم به خیابان ایران رفتیم و در آن فضا فیلم گرفتیم .


وی درادامه گفت: فیلم مستندی روایی در حدود 20 دقیقه است که تجربه بسیار خوبی بود. صحنه‌هایی از فیلم بازسازی شد و بخش‌هایی نیز براساس تصاویر موجود آماده شده است.


بنا بر گزارش ستاد خبری سومین دوره جایزه بزرگ آوینی، قاسم‌خان درباره حضور فیلمش در سومین جایزه بزرگ آوینی توضیح داد: جایزه بزرگ آوینی در طول چهار یا پنج سال دستخوض تغییراتی شده است. اگر سینمای شهید آوینی را تنها در حوزه سینما و جنگ مورد بررسی قرار دهیم باید تنها مستندهای جنگی و دفاع را ارزیابی کنیم اما با تغییر رویکرد جایزه آوینی و نگاه مدیران برگزار کننده این جایزه ، باعث می‌شود تا مستندها در حوزه‌های مختلف از جمله انقلاب مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند که کار ارزنده‌ای است و به نفع سینمای مستند کشور تمام می‌شود.


گفتنی است،سومین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی که میزبان آثار مستندی با رویکرد اندیشه، آراء و آرمان‌های سیّد شهیدان اهل‌قلم است، هم‌زمان با ایام هفته دفاع‌مقدس، عصر امروز پنجم مهرماه 1390 در تهران برگزار خواهد شد.
 

پایان پیام/

کد خبر 70084

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =