تحصیل علم و دانش باید برای خدمت صادقانه به مردم و تعالی انسان ها باشد

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: تا زمانی که تحصیل علم و دانش علاوه بر کسب کار و شغل برای سازندگی، خدمت صادقانه به عموم جامعه و تعالی انسان ها باشد، ارزشمند است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از یاسوج، مهندس اکبر نیکزاد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورد در یاسوج، با تبریک هفته دفاع مقدس، گفت: تنها مشخصه ای که تحلیل ها و فرمول های دشمنان را در شکل گیری و پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و دوران سازندگی بر هم زد، اعتقاد به ارزش های الهی بود و در نظام آموزشی و کاربردی ما علم و تخصص توام با تعهد، ایمان و ارزش هاست.

 

نیکزاد افزود: سیاسیون دنیا شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی را یک اتفاق تصادفی بر اساس شانس و اقبال تحلیل می کردند و معتقد بودند با یک حرکت نظامی آن را متوقف کرده و از بین خواهند برد با همین دیدگاه بیش از 100کشور جهان با حمایت همه جانبه به صدام جنگ را در سخت ترین شرایط اقتصادی و نظامی بر ما تحمیل کردند.

 

 

وی تصریح کرد: دشمنان تلاش کردند و می کنند تا خودباوری، اعتماد به نفس و استقلال و الگو بودن ما را که خیزش های اسلامی در کشورهای اسلامی یکی از نمودهای انقلاب است را بگیرند، غافل از اینکه این انقلاب معنوی بر پایه اعتقادات و ارزش های الهی شکل گرفته و اتکای آن نیروی ایمان است.

 

نیکزاد یادآور شد: امرو هم جنگ تمام نشده و دشمنان در عرصه های فرهنگی و اقتصادی با تمام توان با ما می جنگند تا انقلاب، نظام، خادمین مردم، جوانان، نوجوان ما را ناکارآمد و دانشجویان و دانش آموزان را بدبین کنند در چنین شرایطی وظیفه ما سنگین تر و چند برابر می شود.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: جوانان، دانشجویان و دانشگاهیان ما باید در عرصه علم و عمل تلاش کنند به گونه ای که آنچه نظر مقام عظمای ولایت در افق 1404یعنی اولین قدرت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی منطقه است، تحقق یابد.

 

 رییس دانشگاه یاسوج هم در این مراسم گفت: این دانشگاه در دولت نهم و دهم به لحاظ علمی و فیزیکی توسعه چشمگیری داشته؛ به طوریکه از سه هزار و 500 دانشجو در سال 84 به پنج هزار و 800 دانشجو و از 14 رشته مختلف کارشناسی به 68رشته و سه رشته دکترا افزایش یافته است.

 

دکتر اردوان ارژنگ افزود: این دانشگاه در میان 350دانشگاه آزاد و دولتی کشور رتبه 39 و در میان همه دانشگاه های دولتی رتبه علمی 35کشوری را دارد.

 

به گفته وی، برنامه و سیاست های راهبری و علمی این دانشگاه برای افق کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت طراحی و تدوین شده است و طبق این برنامه علمی آمایش سرزمینی، آموزش عالی استان را به جایگاه شایسته و دلخواهی در سطح استانی، ملی و بین المللی ارتقا می بخشد.

 

وی یادآور شد: این دانشگاه هم اکنون ریاست هیئت نظارت بر دانشگاه های استان را بر عهده دارد.

 

پایان پیام/

 

کد خبر 70080

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =