355 مدرسه موقوفه در اصفهان وجود دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اینکه 355 مدرسه موقوفه در اصفهان وجود دارد، گفت: آموزش و پرورش موظف به پرداخت اجاره بهای مدارس موقوفی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین اژدری، مدیر کل اوقاف استان اصفهان با اشاره به اینکه این مدارس به عنوان اموال و دارایی اداره اوقاف و امور خیریه محسوب می‌شوند، به خبرنگار شبستان گفت: دفاع از این مدارس و موقوفات موجود در سطح اصفهان از مهم‌ترین وظایف مسئولان و متولیان این اداره محسوب می‌شود و اداره اوقاف به منظور تعامل و همکاری با آموزش و پرورش از آمادگی کامل برخوردار است.

 

وی با اشاره به مدارس وقفی موجود در اصفهان افزود: در سطح شهر اصفهان تعداد زیادی مدارس اوقافی در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد و اداره اوقاف و امور خیریه اصفهان با برخی از این مدارس رابطه استیجاری دارد و اجاره بهای ماهانه آنها مشخص شده است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه آموزش و پرورش باید به وظیفه خود در این زمینه عمل کند، تصریح کرد: آموزش و پرورش موظف به پرداخت اجاره بهای مدارس موقوفی بوده و در ارتباط با برخی از مدارس اوقافی، آموزش و پرورش هیچ اجاره بهایی را نسبت به آنها پرداخت نکرده است.

 

وی به موقوفه بودن مدرسه جنت در اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: مدرسه جنت به عنوان یکی از مدارس موقوفه موجود در اصفهان محسوب می‌شود و آموزش و پرورش از 40 سال پیش تا‌کنون بهای اجاره این مدرسه را به اداره اوقاف پرداخت ننموده است.

 

حجت الاسلام اژدری با اشاره به اینکه اجاره بهای این مدارس نا‌چیز است، تاکید کرد: میزان اجاره بهای مشخص شده برای مدارس موقوفه بسیار نا‌چیز و دریافت اجاره بهای این مدارس از آموزش و پرورش قانونی بوده و این موضوع براساس اجاره‌نامه تنظیم شده برای این موضوع صورت می‌گیرد.

 

وی به تعداد مدارس موقوفه موجود در اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: در سطح شهرستان اصفهان 355 مدرسه موقوفه وجود دارد و متولیان آموزش و پرورش باید با پرداخت اجاره بهای این مدارس به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی به مردم در راستای موقوفه بودن این مدارس اضافه کرد: تمام موقوفات موجود در سطح کشور نیت واقف دارند و با نیت منفعت، وقف شده‌اند و درآمد و منفعت این وقف باید برای نیت واقف هزینه شود.

 

پایان پیام/

 

 


 

کد خبر 70063

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =