18 هزار دانش آموز زیارت اولی به زیارت امام رضا(ع) مشرف می شوند

معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از تشرف 18 هزار دانش آموز زیارت اولی به زیارت امام رضا(ع) همزمان با دهه کرامت خبر داد.

به گزارش خبرنگار شبستان از مشهد، محمد ابراهیم محمدی، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ظهر امروز (5 مهر) در نشست خبری پیرامون تشریح برنامه های دهه کرامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از جمله برنامه های دهه کرامت آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزاری ششمین دوره از اردوی" زائران رضوی"با مشارکت آستان قدس رضوی است.

 

وی با اشاره به این مطلب که شرکت کنندگان در این اردو از دانش آموزان استان های مرزی و همجوار خراسان رضوی هستند که برای اولین بار به زیارت بارگاه منور رضوی مشرف می شوند، اذعان داشت: دانش آموزان شناسایی شده که در این اردو شرکت می کنند از استان های کرمان، یزد، هرمزگان، بوشهر، گلستان، سیستان و بلوچستان، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی به مدت سه شب در ایام دهه کرامت در مشهد اقامت دارند.

 

محمدی هدف از برگزاری اردوی زائران رضوی تحت عنوان" زیارت اولی ها"بهره مندی دانش آموزان از زیارت، آشنایی با معارف اهل بیت(ع) بویژه آشنایی با معارف و سیره امام رضا(ع)،دستیابی دانش آموزان به نشاط معنوی و شرکت دانش آموزان در شادی های دهه کرامت در مشهد است.

 

وی با بیان اینکه در پنج دوره گذشته قریب به 70هزار دانش آموز دراردوی زائران رضوی در مشهد حضور داشته اند، گفت: در این طرح دانش آموزان بی بضاعت در شناسایی وبه مدت 10 شب همزمان با میلاد حضرت معصومه(ع) تا میلاد امام رضا(ع) 18 هزار دانش آموز از استان های مذکور در این اردو شرکت می کنند.

 

وی ادامه داد: این اردو از جمله اردوهای معنوی داخل کشور برای دانش آموزان است که شامل برنامه های زیارت حرم رضوی و از برنامه های جانبی این طرح برگزاری برنامه های فرهنگی و اهدای بسته های فرهنگی به دانش آموزان است.

 

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به این مطلب که در اردوی " زائران رضوی" نیز به قید قرعه از دانش آموزان شرکت کننده در اعتکاف دانش آموزی ماه رمضان حضور دارند، گفت: به ترتیب بیشترین شرکت کننده در اردو های زیارتی" زائران رضوی" از استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی هستند.

 

وی همچنین به برگزاری جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی، جشنواره بین المللی امام رضا(ع) که 15 و16 مهرماه در مشهد برگزار می شود اشاره کرد و افزود: این جشنواره در 10 رشته عکاسی، نقاشی، دل نوشته، شعر،مقاله، طراحی، پوستر سازی و غیره برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه حدود 70 هزار اثر به دبیر خانه جشنواره رسیده که از این تعداد 300 اثر برگزیده به جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی، جشنواره بین المللی امام رضا(ع) راه یافته است، تصریح کرد: همزمان با برگزاری جشنواره فرهنگی، هنری دانش آموزی نیز جشنواره دانش آموزی با عنوان" خورشید هشتم" با محوریت عترت برگزار می شود.

 

محمدی به دیگر برنامه های دهه کرامت اداره کل آمکوزش و پرورش خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: اقامه نماز جماعت 20 هزار دانش آموز دختر همزمان با ولادت حضرت معصومه(ع) در حرم رضوی و برگزاری گردهمایی آموزشی و توجیهی مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) 500دانش آموز پسر از جمله برنامه های دهه کرامت است.

 

وی از برگزاری طرح آموزش مهارت های ترویج حجاب در مدارس دخترانه با هدف تثبیت و تعریف حجاب مناسب و ارتقای نوع پوشش دانش آموزان دخترخبر داد و خاطرنشان ساخت: این طرح در قالب آموزش 20 هزار همکار خواهر به منظور معرفی حجاب مناسب برای دانش آموزان دختر، استفاده از کارشناسان برجسته کشوری در زمینه مسائل دانش آموزی و حجاب دختران دانش آموز و تبادل نظر در رابطه با مسائل جاری داخل مدارس به منظور ترویج گفتمان های حجاب در مدارس است.

 

پایان پیام/

کد خبر 70053

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =